Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Depinde foarte mult si de pana si mai mult de solutie...,ma refer aici la faptul ca solutia are si ea un termen de valabilitate(cum ai patit tu acum)...
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pe linga rezerva mai ai loc sa pui si un spray pentru pana de 15lei. Astfel poti sa rezolvi eficient doua roti ce au facut pana sau sa alegi solutia convenabila situatiei, schimbi roata sau o "vulcanizezi" cu spray'ul minune!
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
lbanias a scris:Ma intreb de de fuge lumea de solutia mai usoara , kitul de reparatie, alegind chinul montarii/demontarii rotii ? Tot cu viteza redusa ajungi la vulcanizare si cu roata de rezerva subtire si cu roata cu pana reparata cu solutie. Exceptind cazul in care cauciucul e praf si nu mai are ce etanseiza solutia aia.
A folosit cineva metoda asta ? La vulcanizare cum curata solutia aia, ca ma gindesc ca nu se duce doar la gaura/crapatura? Vad ca al meu recipient a expirat, tre sa vad cit costa unul nou. Sper ca nu cit un cauciuc...

Salut, avem nevoie de o roata separata pentru ca in caz de pana la 80 km/h cauciucul se va desprinde de buzele jantei iar solutia minune este de prisos. Solutia este buna atunci cand o gasesti in parcare pe janta. Succes!
  • J0e

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Momentan si eu am kit de reparatie, dar conform indicatiilor de pe ambalaj, nu mai poti face nimic daca ai taiat cauciucul. Din aceasta cauza pe viitor mi-as lua si o rotita d-asta slim pe langa kit.
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Gata, m-ati lamurit voi si OLX-ul ! La numai 150-300 lei gasesc roata slim si stau mai linistit. Ca la cit face tubul original GM de spuma... nu renteaza. Era fain ca ala avea in/out de cuplai direct compresor/spuma/cauciuc, pe cind astea aftermarket gen Sonax sint doar un spray si nu stiu cita presiune baga manual cind roata e fleasca.
  • conci

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2008 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Cumpar roata de rezerva slim ptr Opel Insignia 2009, eventual si cu accesorii(cric, cheie).
  • medionsbbs

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am testat rezerva slim de BMW 115/90 R16 -- 16H2 5x120 -- si mergem pe Insignia fara sa agate la etrier frana. Rezerva am gasit-o la shrot BMW-uri cu 100 lei
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La mine ex. nu a intrat si am avut nevoie sa confectionez distantiere
  • moromete84

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2013

  • Mesaj Privat
medionsbbs a scris:Am testat rezerva slim de BMW 115/90 R16 -- 16H2 5x120 -- si mergem pe Insignia fara sa agate la etrier frana. Rezerva am gasit-o la shrot BMW-uri cu 100 lei


salut,

ai varianta de 160cp cu etrier mai mare?

eu am probat vreo 4 variante... degeaba Sad
  • medionsbbs

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am varianta de 1.8 si 103kw
  • MLiviuMunteanu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Aceiași întrebare:Am insignia sport tourer 2 CDTI din 2016, cu roțil pe 17, am gãsit de cumpãrat o rezervã pe 16, e vreo problemã? Ce s-ar putea întîmpla dacã, pânã la prima vulcanizare aș folosi rezerva slim pe 16?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Deși e cunoscut cã transmisiile 4x4 sunt pretențioase la dimensiunile roților, probabil cã nimic, dacã circuli cu 50-60km/h, fãrã accelerãri nervoase și pe distanțe scurte...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR