Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
rasfoiesc forumul de 2 ore dar inca nu sunt lamurit pe deplin ... sau poate nu-mi vine sa cred . deci pentru a inlocui vaporizatorul de clima trebui sa demontez bordul ? exista vre-o sansa sa se scoata pe la filtrul de polen sau prin alta parte ? am gasit vaporizator cu lungimea de 33 cm este ok pentru clima ?


masina este vectra b x20dtl an. 1997
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se pare ca numai pe la interior se scoate.Si da,trebuie sa scoti tot bordul.
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am scos vaporizatorul era spart facut praf . operatia s-a desfasurat fara scoaterea bordului si anume; am desfacut torpedoul , am decupat capacul si am avut aces la vaporizator . am desfacut conductele din habitaclu si conductele vaporizatorului care sunt prinse in flansa prin doua imbusuri , am ridicat calculatorul si am tras de vaporizator spre dreapta . a iesit destul de usor conductele au opus ceva rezistenta dar cu atentie operatia a decurs ok , operatia poate dura cel mult o ora jumate desigur daca ai cel putin un mecanic cu simt de raspundere . la mine a durat ceva mai mult. acum mai ramane sa bag freon. presiunea de aer pe care am bagat-o aseara in instalatie s-a mentinut pana la ora actuala , deci... posibil sa am parte de rece vara asta
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Normal pe acolo se scoate. Ai pus ''capac'' profilat in zona unde ai taiat?...Din cate stiu , daca nu ai acel capac tot condensul se v-a scurge in masina.
https://www.clubopel.com/vie...highlight=#136754
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR