Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Cristi300

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am un opel vectra b din 2001 2.0 DTI cu 125000 km. Am o problema mai veche la ea pe care as vrea sa o rezolv inainte sa plec cu ea pe transfagarsan, ca sa ma pot bucura de drum. Cand intru in curbe stranse spre stanga si apas acceleratia tare se aude un troncanit ciudat spre roata din dreapta( cred pt ca e foarte greu de localizat, se aude destul de tare si parca face toata puntea din fata). Sunetul dispare dintr-odata cand dau drumul la aceleratie sub un anumit punct si apare la fel de brusc. In mintea mea suna ca o articulatie care nu mai are vasilina in ea. A mai avut cineva problema asta. Stie cineva cum sa o rezolv fara sa bag milioane in masina fara sa rezolv nimic?
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Dupa descrierea ta reiese faptul ca face numai in viraj. Daca face uniform numai in viraj stanga, respectiv dreapta, atunci ai o problema la capul exterior al planetarei(cel de la portfuzeta). Uzura excesiva, burduf taiat, vaselina lipsa.
  • Cristi300

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
deci articulatia aia de care ziceam nu?Smile) bine la service o sa spun cu civintele tale dar pt cunostintele mele vreau sa stiu.
  • Cristi300

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
M-a lamurit tata. Posibil sa fie si asta, vom vedea:D
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da. Eu ti-am dat un raspuns in ceea ce priveste mesajul tau. Este bine sa verifici totusi. Imaginea este pur informativa.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR