Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • CoconeaValentin

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o problema cu geamurile fata. Azi am schimbat 2 furtune de la racire si a trebuit sa scot bateria. Cand am pus bateria la loc am observat ca geamurile nu se mai inchid automat dupa ce tin 1 secunda apasat. Trebuie sa tin butoanele apasate pana urca complet. Mentionez ca problema nu era cu o ora inainte sa demontez bateria. Ce e de facut? Mersi. Astra Y17DT 2001.
Skip ads

  • ferysson

  • Mesaje scrise: 234
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pui contactul, ridici ambele geamuri si tii 10 secunde apasate butoanele si dupa ce s-au ridicat geamurile, apoi faci la fel si cu coborarea lor.
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=92425
  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Faci procedura care ti-a spus-o ferisson si gata. La mine a mers. Am avut aceeasi problema dupa schimbarea bateriei.
Skip ads

  • Lupu Alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2012

  • Mesaj Privat
salutare....sunt nou aici si incantat totodata sa va impartasesc o problema.detin un astra g 2002 z16xe de 6 luni cam full masina si am o problema la geamul de pe partea sofer.nu merge ridicat si coborat decat prin impulsuri adica tin apasat pe buton urca geamul sa zic circa 5 cm iar apoi iar trebuie sa iau degetul de pe buton sa apas din nou .si la urcare si la coborare aceleasi manevre.mentionez ca geamul din drapta functioneaza f bine adica daca tin apasat mai mult urca singur si coboara .am facut si calibrarea geamurilor dar nu sa schimbat nimic pt geamul sofer decat cel dreapta adica urca si coboara doar cat tii apasat.cel din stanga nu pot sa imi imaginez ce ar putea avea.mentionez ca am achizitionat masina din germania personal.prm propietar acolo si are destul de multe optiuni asa ca ma gandeam ca am citit pe undeva ca poate nu a vrut propietarul sa aiba nu stiu ce modul....daca ma puteti ajuta in aceasta problema inainte sa fac basica la deget va sunt recunoscator.multumesc
  • nicolae641

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
azi am montat geamuri electrice pe o astra caravan 2001 fata, am facut calibrarea, totul e perfect mai putin o problema: martorul de la aiberg, primul din stanga jos sta tot timpul aprins. Pana sa fac aceasta modificare nu sa aprins niciodata. Care sa fie cauza?
  • dixanu86

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur masina are airbaguri in scaune iar tu decupland mufa care intra in usa ai facut sa apara eruare la calc de airbag ptr ca in usa are un senzor ptr airbag,trebuie bagata pe tester si anulata eruarea si ai rezolvat
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Lupu Alexandru. la tine problema e de la buton. Nu mai face contact cum trebuie. De obicei aceasta problema apare la un buton folosit foarte mult, in general cei fumatori deschizand geamurile vara/iarna la fiecare drum...
  • nicolae641

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc dixanu86, asa ma gandeam si eu. O sa merg sa o pun pe um tester
  • Lupu Alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2012

  • Mesaj Privat
multumesc florinianc.am sa incerc sa schimb butonul cu al unui prieten cu aceiasi masina ca sa stiu daca trebuie sau nu inlocuit...multumesc
  • marco_dnc

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Da...probabil a rezolvat problema cu ajutorul vostru, si nu mai are treaba cu nimeni.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR