Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pana la urma se face reglarea acelor....insa mi s-au ars 2 becuri...n-am reusit sa mai bag cum trebuie ceasurile in mufa adica....mi-am complicat un pic viata....si totusi am un defect pe ceasul de temperatura,cred...am dat comanda pe olx de un altul Smile))))!
Skip ads

  • badea79

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2014

  • Mesaj Privat
tusscan a scris:Multumesc Daniel, la mine problema sa rezolvata de la sine .... in mod inexplicabil totul a revenit la normal dupa doua zile, se aprind instrumentele de bord si functioneaza in parametrii. Totusi pe 19-01-2015 am programare la servis pt o verificare.

Sal.am si eu problema cu instrumentele bord,l e-am schimbat în ian 2017 ,iar dupã un an aceeași problemã,la Astra H 2006 1,7cdti ,cand a dat cãldura ,s-au aprins ,dar alterneazã,cand funcționeazã când nu,aceleasi simptome ca si la tine,spune-mi dacã ai rezolvat problema,era contact imperfect sau ce?!
  • badea79

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2014

  • Mesaj Privat
GheXghe a scris:Eu am curatat contactele sigurantelor, s-au reaprins ceasurile si din 2010 nu am mai avut aceasta problema.

Sal.spune-mi te rog care siguranțe? de lângã baterie sau din portbagaj?!ca am aceeași problemã când se aprind instrumentele bord când nu,am schimbat deja o datã ceasurile si la un an iar problema.
Multumesc!
  • badea79

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2014

  • Mesaj Privat
atlet1305 a scris:am apelat si eu la cristianTM insa se pare ca nu stie de ce nu merg si la mine instrumentele de bord!

Sal.ai rezolvat pana la urma cu instrumentele bord ?!care a fost cauza?!ca eu am schimbat instrumentele bord, le-am calibrat cu Cristian Tm,si la un an iar aceeași problemã când se aprinde când nu!cred cã undeva e un contact imperfect.
Mulțumesc;
Skip ads

  • PROVID3R

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Am avut si eu problema asta cu instrumentele de bord moarte acum cateva zile. Cand puneam contactul mi se aprindeau farurile pe faza scurta, iar instrumentele moarte, inclusiv avariile nu mergeau, lumina din portbagaj si multe altele. Am fost la reprezentanta la Opel Radacini - BV. Rezolvarea a fost inlocuirea unei sigurante din spatele instrumentelor de bord. Sper sa ajute raspunsul meu celor care mai au aceasta problema. Acum merge totul bine. Seara faina si sanatate la toata lumea! Respect!
  • badea79

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Sal. Eu am rezolvat problema cu instrumentele de bord(ceasuri), schimband blocul de lumini(50lei) si de 1 an n-am mai avut probleme.
  • Ionutzz1979

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2005 z 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua.

Si eu am avut probleme cu ceasurile de bord nu mai arata nimic.
Am mers la SH am cumparat unul cu 100 ron si am rezolvat problema.
Atentie! Daca o sa cumparati de la SH trebuie imperecheat cu masina,cineva care are tester bun.
Daca aveti op-comul si car passul rezolvati problema!
Spor dragilor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR