Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Si la interior vectra bate astra,bordu la astra zici ca sta sa cada pe tine,pe cand la vectra,frate ai spatiu,confort,ceva bun, calitativ,nu zic ca astra nu e buna,dar........ e ca si cum vezi un logan pe taxi si isi i-a toti loganuri si le baga pe taxi, asa e si cu astrele are unu isi i-au toti. Evil or Very Mad
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si ce e cu volanul in 4 spite? E chiar mai elegant decat cel in 3. Chiar si comenzile pe volanul in 4 spite, butoanele, sunt mai mici, nu asa butucanoase ca la cel in 3!
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
sincer interiorul de astra eu il vad ca un interior serios,ceva stilat,prea serios,parca ar fi o persoana imbracata la costum pt inmormantare pe cand cel de vectra nu am cuvinte bune,e buna navigatia aia in schimbul mid-ului dar mi se pare cam banal restul,la una e rotund la alta e drept,magazia de cd e veche,tata are magazie de casete pe astra f,vad ca nici acum nu s-au lasat de obiceiul asta,nu mi se pare un lucru util magazia aia care ocupa spatiul din consola inutil,forma volanului este mai frumoasa decat la vectra,climatronicul imi place mai mult aspectul de pe vectra,navigatia vad ca e color in comparatie cu ce e pe astra,butoanele pt diferite chestiute de ex T.C. ,incalzire scaune,dezaburire etc parca sun mai facile la vectra.sincer nu pot acorda pt interior la niciuna,pentru mine arata bine amadoua,una iti ofera eleganta"astra" pe cand vectra iti ofera sa zicem utilitate mai buna si cam atat.

LE si vad ca in ciuda faptului ca sunt mai multe astra in romania decat vectra b scorul este cam la egalitate.sa vedem ce ne rezerva saptamana de urmeaza


Ultima modificare facuta de azz la Dum 15 Jul, 2012 11:08 pm
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
crisu_ rcd a scris:Si la interior vectra bate astra,bordu la astra zici ca sta sa cada pe tine,pe cand la vectra,frate ai spatiu,confort,ceva bun, calitativ,nu zic ca astra nu e buna,dar........ e ca si cum vezi un logan pe taxi si isi i-a toti loganuri si le baga pe taxi, asa e si cu astrele are unu isi i-au toti. Evil or Very Mad


Sa analizam putin cele spuse de tine "vectra bate astra,bordu la astra zici ca sta sa cada pe tine,pe cand la vectra,frate ai spatiu,confort,ceva bun" ,ce legatura au astea cu aspectul bordului unei masini ?
Spatiul in fata ti-l mai faci si dand scaunul mai in spate si volanul,o "optiune" in minus la vectra este faptul ca volanul nu este reglabil pe adancime,desigur acum posesorii vor zice ca nu conteaza asta la pozitia condusului.
Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
apropo de butoane puse aiurea.butonul pt reglat oglinzi chiar e pus de un om beat la astra.macar asta sa recunosti vally.mai aveau nitel si il bagau in aerisitorul de este deasupra blocului de lumini.


Ultima modificare facuta de azz la Dum 15 Jul, 2012 11:11 pm
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
vallyyy, nu trebuie acum sa faci chat si sa raspunzi fiecaruia care critica Astra.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ti se pare ca eu chiar dau raspunsuri pe aici intr-una ? Lui crisu_rcd ii raspund pentru simplu fapt ca e consatean de-al meu,in rest stai linistit ca nu intervin in multe
  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Este masina,sa recunoastem,numai clima cum e pozitionata fat de astra,la astra zici ca e radio.
  • fratelo4u

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Votat , indiscutabil, Vectra b. Si nu neaparat pentru ca eu o am pe a mea de 3 ani, dar, nu prea sunt in aceiasi clasa. Ca exemplu, o vectra b e mai mare (lunga) decat un astra g caravan... In curbe sta mult mai bine datorita puntii spate, barii de torsiune. Si sa nu mai spun de aspect exterior...
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Bravo voua si mie imi place Vectra .....C Razz .....ma rog, e bine sa scrie pareri in continuare pe aici,dar doar ce tin de aspectul celor doua masini
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
crisu_ rcd a scris:Este masina,sa recunoastem,numai clima cum e pozitionata fat de astra,la astra zici ca e radio.


sunt pozitionate identic doar ca la aspect difera.e diferenta intre aspect si pozitionare
Skip ads

  • fratelo4u

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
vallyyy a scris:Bravo voua si mie imi place Vectra .....C Razz .....ma rog, e bine sa scrie pareri in continuare pe aici,dar doar ce tin de aspectul celor doua masini
Nu vad ce legatura are vectra c in discutie... Oricum tot vectra e...
  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
nu mai zic nimic ca nu imi gasesc cuvintele. Laughing
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
fratelo4u a scris:Votat , indiscutabil, Vectra b. Si nu neaparat pentru ca eu o am pe a mea de 3 ani, dar, nu prea sunt in aceiasi clasa. Ca exemplu, o vectra b e mai mare (lunga) decat un astra g caravan... In curbe sta mult mai bine datorita puntii spate, barii de torsiune. Si sa nu mai spun de aspect exterior...


In curbe NU sta mai bine decat astra g in conditii normale....vezi postul de mai sus al lui parvu_daniel
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
fratelo4u a scris:Votat , indiscutabil, Vectra b. Si nu neaparat pentru ca eu o am pe a mea de 3 ani, dar, nu prea sunt in aceiasi clasa. Ca exemplu, o vectra b e mai mare (lunga) decat un astra g caravan... In curbe sta mult mai bine datorita puntii spate, barii de torsiune. Si sa nu mai spun de aspect exterior...


In curbe NU sta mai bine decat astra g in conditii normale....vezi postul de mai sus al lui parvu_daniel
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
A mea sta WTF?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
fratelo4u a scris: Nu vad ce legatura are vectra c in discutie... Oricum tot vectra e...


Am zis si eu asa ma,ce tu ce zici acolo de puntea spate etc. are legatura cu aspectul masinii ?
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
acum ca o luam pe parte de suspensie,oare e mai buna puntea simpla decat puntea multilink + bara de stabilizare din fabrica?
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pustiu_pst a scris:A mea sta WTF?

Eu zic ca mea sta mai bine....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Chestionar

Astra G vs Vectra B
Astra G 45%
Vectra B 54%
292 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR