Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • bunicutza

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1999 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2012

  • Mesaj Privat
problema mea e urmatoarea in urma cu ceva saptamani s-a gripat rulmentul fata stanga si daca tot l-am schimbat am vazut ca burdufurile de la lanetara erau sparte deci prin urmare trage tare de planetara am dat-o afara am schimbat burdufurile am pus planetara la loc si acum problema mea am cumparat un ulei de cutie 80w90 si am vrut ca completez uleiul din cutie dupa vreo 400ml de ulei am observat ca imi curge pe langa planetara de la cutie cea din partea staga (cea scurta) intrebarea mea e acest lucru e normal exista un semering ceva intreb pentru ca vreau as fac ceva drum lung pana in spania si nu vreau sa nu ajung la destinatie
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
- nu a intrat planetara bine
- simering defect
Pune ulei GM 19 40 182 sau alt producator dar 75W80 ca altfel la iarna nu vei reusi sa schimbi vitezele.
Nivelul este pana curge pe la surub control nivel, langa planetara scurta.
  • bunicutza

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1999 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2012

  • Mesaj Privat
multumesc o sa merg la cineva sa comand un simering pentru ca planetara este introdusa ok si stiu si surubul de nivel dar nu eram sigur daca exista un simering acolo la planetara
  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
nu am reusit nicio data sa controlez nivelul din cutie, nu il gasesc, o sa mai insist Very Happy sper ca intr-un final sa gasesc nivelul acela. ma poate ajuta cineva x 20 dtl vetra b
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR