Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua,aieri mi s-a aprins si mie masina cu cheita pe ea iar azi am desfacut clapeta de aer sa verific lipiturile si partea mecanica.Toate bune si frumoase ,nu prea era ulei ca o mai curatasem cu ceva timp in urma dar am gasit partea danturata care tine efectiv si misca clapeta blocata cu al 2 lea pinion ,la o privire mai atenta am vazut ca partea de la clapeta avea 1 dinte rupt si blocat intre 2 dinti de pe roata dintata din plastic,am reusit sa deblochez,dar ultimul dinte este rupt,am montat la loc si dupa ce am sters eroarea a aparut din nou ,inclin sa cred ca pinionul nu mai este in pozitia initiala(se poate sa fi sarit 1 dinte),daca a mai avut cineva o astfel de problema si cum se poate remedia sau daca are cineva o clapeta defecta ( electronica) sa fac si eu din 2 una buna.Multumesc...motorul este 1,9 cdti de 88kw
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca sunt .....ONE THE ONLY ONE.....nimeni nu a mai avut acest simptom? Tare trebuie sa merg la ADAM OPEL sa le spun ca am intilnit singura problema despre care nu stie nimeni Evil or Very Mad Evil or Very Mad Multumesc oricum...o rezolv singur ca deh sunt mecanic auto ,nu am 2 miini de stinga
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Gata am rezolvat ,am fost la colegul Insignia din Ploiesti am luat o clapeta la super pret....MULTUMESC pe aceasta cale,am montat-o am sters eroarea si masina merge super
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR