Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • b01zuo

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat

Am fost la AutoA cu capacul+membrana insemnata in desen si mi-au spus ca nu se gaseste decat capacul de la culbutori cu totul la pretul de vreo o mie o suta si ceva de lei sau SH din dezmembrari .Mi s-a parut o aberatie sa nu poti gasi o membrana ... Stie cineva ce face acea membrana , daca gasesc undeva si daca merg cu ea asa cum e ea incretita , coapta...?
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca s-a mai discutat. Cam toate au aceeasi problema inclusiv a mea. Da jos garnitura aia, curata acolo, monteaza la loc. Eu am avut surpriza sa gasesc suruburile un pic desfacute pentru ca din cauza temperaturii garnitura isi mai pierde din proprietati, se contracta etc. La mine cel putin nu mai da cu ulei de vreo 20 de mii de kilomtri de cand am facut operatiunea.
Cred ca acea garnitura se poate si confectiona.
  • b01zuo

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc de interes .Am curatat si pus-o la loc dar cred ca ea are un rol pe care nu-l stiu.I-mi pare rau ca nu am pozat-o;e stafidita si cred ca trebuia sa lucreze ca un burduf,sa vibreze ,sa faca ceva in sus si-n jos ptr. ca are un arc,. Bafta !
  • deco2xavi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2014

  • Mesaj Privat
aceeiasi problema am si eu cu membrana de la epurator mi se pare o prostie sa dai o gramada de bani pe capac pentru o membrana mi se pare o aberatie nu a incercat nimeni sa faca vreo modificare sa adauge un alt epurator si sal probeze spunetimi si mie daca a facut cineva vreo modificare
Skip ads

  • deco2xavi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2014

  • Mesaj Privat
cine a rezolvat problema cu membrana de la epurator la opel astra h cdti 74 kw la mine baga ulei am desfacuto si e incrtita nu mai face treaba a gasit cineva ?
  • danyeltdc

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut.dau un up la topicul asta am nevoie de o idee un sfat cum ati rezolvat problema asta sa nu mai bage vapori de ulei in admisia spre turbo.la mine sa stafidig rau membrana aia..
  • Iulian Sarpe

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut! in aceeasi situatie mã gãsesc si eu(astra h 1.7cdti 74kw dth...pãtrunde uleiul in admisie datorita epuratorului de gaze carter...membrana este de vinã(scorojitã) nu se gaseste decât cu capac si nu se meritã.REZOLVARE:se anuleaza furtunul de la epurator cãtre admisie...se blindeazã admisia...si se monteazã un furtun(rezistent la ulei si temperaturã) din epurator cãtre scutul masinii...furtunul se poate cumpãra la metru.baftã!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR