Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salutari,am si eu ca toata lumea o problema si sunt destul de novice in acest domeniu,locuiesc in Danemarca si detin un receiver de la Digi tv,pt. ca am verificat pe programelul ala de pe net si in pozitia in care stau pot sa prind satelitul care emite pt. digi,antena este normala de 60 cred si lnb de la digi,problema mea este ca propietarul nu ma lasa sa agat antena de bloc doar in balcon ,care balcon este inchis cu termopan.o sa stau cu geamul deschis sa l ploua dar vreau sa am o receptie buna a satelitului.
Imi trebuie alta antena si lnb sau ma rog amplificatoare de semnal sau ma pot descurca cu ce am si intrebarea cea mai arzatoare este daca se poate prinde semnal de la satelit prin geamul termopan
2. Am achizitionat si un smart tv de la philips dar canale romanesti nu sunt,poate are cineva idee
multumesc anticipat celor care imi pot da un raspuns
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Antena satelit se calibreaza dupa satelitul care emite. Ceva genul: sus-jos/stanga-dreapta. Asta asa, babeste. Exista cautatoare de semnal, un aparat care se inseriaza pe cablul de la respectiva antena si o busola. Vezi aici mai multe detalii:
http://www.instalareantenas...recvente-digi-tv/
Cat despre geam, incearca si tu, cu geamul inchis si apoi deschis.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca se poate receptiona prin geamurile balconului, parerile sunt impartite, cred ca cel mai bine incerci singur http://www.rdi-board.com/ar...php/t-102911.html
Pentru o receptie buna ti-as recomanda o antena de minim 80cm. Daca ai nevoie si de date pentru pozitia antenei imi spui.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR