Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Cristiopelagila

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Un salut tuturor! Eu sunt nou aici pe forum asa ca aveti mila daca scriu idiotenii. Deci, acum ceva timp, am fost cu Agilica mea in Italia unde mi s-a aprins un indicator de pe bord. Am controlat la doi mecanici care au resetat alarma si mi-au spus ca e sonda lambda (gratis). Deoarece dupa resetarea alarmei becul s-a aprins iar am avut o idee "brilanta": am deconectat bateria. E adevarat ca prin aceasta metoda, daca astepti cam un minut se reseteaza alarma, adica nu se mai aprinde simbolul rosu de pe bord, dar eu, uitand sa cuplez bateria o perioada mai lunga, am descoperit ca telecomanda de la cheie, pentru deschiderea usilor ,nu mai functioneaza. (e adevarat ca si bateria era de schimbat cam de mult, a durat 8 ani saraca). Intrebarea mea e posibil sa reprogramez telecomanda de la cheie? Am citit ceva in sensul ca se pune cheia pe pozitia a doua si se apasa un buton, cineva poate confirma? Va multumes anticipat si daca incercati sa resetati alarmele cum am facut eu ca mine o sa patiti.
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Bagi cheia in contact si dai la prima treapta, dupa care apesi pe inchidere din cheie. Cred ca asa din cate imi aduc aminte
  • laur_astra

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH Stage 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2012

  • Mesaj Privat
exact pui contactul si apesi pe buton de inchis s-au deschis...si o sa se incuie usile si o sa se deschida dupa ce a facut asta cheia e programata Very Happy
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
O intrebare am si eu. Telecomanda mea este programata doar ca ma dau jos din masina inchid usa si nu se inchide masina daca dau pe inchis doar daca trece sa zicem 10-15 sec apas pe inchis si se inchide iar dupa pot sa o inchid sa o deschid de cate ori vreau si cand vreau. De ce numa cand ma dau jos din masina trebe sa astep timpul ala de 10-15 sec dupa inchiderea portierei sofer?




Numa bine (ssergiiu).
Skip ads

  • Cristiopelagila

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc tuturor pentru ajutor. Am reusit sa reactivez deschiderea automata urmand sfaturile de mai sus. Nu uitati: baterie noua. Eram intrigat deoarece ma asteptam ca dupa ce se apasa pe butonul de inchidere de pe cheie, masina sa se inchida si sa se deschida automat. Acest lucru nu s-a intamplat la Agila. Am coborat bosumflat si dezamagit am apasat pe butonul telecomenzii. Masina s-a inchis....MIRACOL. Acum e totul ok.
  • Alexx12

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1997 x16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema de genul....ma dau jos din masina....o incui prin apasarea butonului de la sofer prin partea din spate..iar la deschidere se deschide din telecomanda...care ar fi problema...am incercat si prin punere de contact...si bateri schimbate la telecomanda...nu gasesc solutia....mentionez..opel vectra b 97 benzina 1.6 16v
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR