Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am o problema cu stopurile de la frina am tensiunea de 7 volti in loc de 12 alternatoru incarca normal 14,4 v nu stiu ce sai fac sau unde sa umblu
Skip ads

  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cum masori acesti 7V ? Intre cine si cine ? Fa si tu o poza in timpul masuratori.
Sa vedem si noi si poate ca inveti si tu !
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut acesti 7 volti iam masurat chiar pe becul de frina am scos becu si am masurat mai nou am aflat ca numi merg nici proiectoarele nu este de la releu lam inlocuit cu altu si nimic
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
iriahu a scris:Cum masori acesti 7V ? Intre cine si cine ? Fa si tu o poza in timpul masuratori.
Sa vedem si noi si poate ca inveti si tu !

salut acesti 7 volti iam masurat in locul becului de frina am scos becu si am facut masuratoarea mai nou am aflat ca numi merg nici proiectoarele nu este de la releu lam schimbat
Skip ads

  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Deci s-a rezolvat cu releul ?
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu nu am rezolvat nimic am spus ca numi merg proiectoarele si iam verificat releu lam schimbat si tot nu merge stopurile de pe frina u tot 7v am mai cautat dar nimic nu stiu de unde este am schimbat fire mam gindit ca poate sau intrerupt nimic la fel
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
fir de masa rupt , ai nevoie de un electrician
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
iriahu a scris:Deci s-a rezolvat cu releul ?

nu sa rezolvat nimic am spus ca numi merg nici proiectoarele am schimbat releu si tot nu merg cu stopurile de la frina este la fel 7v
Skip ads

  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Adi intradevar ai probleme cu circuitul de masa al stopurilor in sine . Ai un contact prost pe circuitul de masa chiar in zona triplelor de pe spate . Nu ai ce cauta la releul de incarcare Confused , nu are nici o treaba cu problema ta . Roaga pe cineva sa calce frana si masoara tensiunea ce ajunge pe becul de frina fata de caroseria masinii , nu fata de masa becului . Daca tensiunea apare normala ,atunci sigur ai probleme cu circuitul de masa, si cea mai rapida solutie este sa tragi un fir de la masa triplelor la masa caroseriei . Daca tensiunea nu revine la normal este foarte probabil sa ai un contact prost in zona sigurantelor de sub bord , care alimenteaza intrerupatorul de frina de sub pedala . Din pacate acum nu am schema la indemina si nu pot sa specific exact care siguranta alimenteaza circuitul de frina .
  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Subscriu si eu la cele scrise de Cata !
In mod aproape sigur nu ai MASA . De aceia scriam sa ne arati cum masori.
Succes!
  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cata a scris:Adi intradevar ai probleme cu circuitul de masa al stopurilor in sine . Ai un contact prost pe circuitul de masa chiar in zona triplelor de pe spate . Nu ai ce cauta la releul de incarcare Confused , nu are nici o treaba cu problema ta . Roaga pe cineva sa calce frana si masoara tensiunea ce ajunge pe becul de frina fata de caroseria masinii , nu fata de masa becului . Daca tensiunea apare normala ,atunci sigur ai probleme cu circuitul de masa, si cea mai rapida solutie este sa tragi un fir de la masa triplelor la masa caroseriei . Daca tensiunea nu revine la normal este foarte probabil sa ai un contact prost in zona sigurantelor de sub bord , care alimenteaza intrerupatorul de frina de sub pedala . Din pacate acum nu am schema la indemina si nu pot sa specific exact care siguranta alimenteaza circuitul de frina .

multumesc pentru sfat am sa masor maine ca mai si muncesc si vin cam tirziu o sati spun rezultatul si o intrebare proiectoarele de ce nu mai merg ? am schimbat releu de la proiectoare si tot la fel nu merge
  • iriahu

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Controleaza sigurantele sub volan !Ai tabela de sigurante? O am dar in engleza Te intereseaza ?
Skip ads

  • ady_c1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu am apucat sa masor cu masa la caroserie ajung tirziu de la munca am verificat toate sigurantele si sint bune da ma intereseaza nu stiu cit ma ajuta dar incerc mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR