Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • nickers

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut,

probabil s-a mai discutat dar eu nu am reusit sa gasesc nimic de aceea va rog sa imi dati un sfat. recent mi s-a stricat modulul de inchidere centralizata incorporat in cheie(opel astra g). bani pentru unul nou nu am si m-am gandit ce solutii as putea avea:

1. sa imi montez un kit dintrala la vreo 80 lei cu cheie tip briceag (desi e o solutie mai ieftina parca nu prea imi place si nici nu ma prea atrage)

2. sa incerc sa fac rost de un modul de la o alta cheie si sa incerc sa il programez pentru masina mea.(aici apar o serie de probleme de genul: "se poate?" si daca da "cum ?")

astept cu mare interes raspunsurile si ideile voastre.

va multumesc.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
tu te referi cumva la circuitul de telecomanda din cheie?
Esti sigur ca nu e gata de fapt bateria?
La Astra G poti lua telecomanda din alta cheie, gasesti pe net procedura de sincronizare. Alta cheie poti gasi pe la dezmembrari.
  • nickers

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da sunt sigur ca nu estebateria. este prajit circuitul.
ma gandisem si eu la varianta asta, insa vreo 2-3 "mesteri" mi-au zis ca nu o sa mearga deasta vroiam sa imi confirme si mie cineva care stie cu siguranta ca merge sau nu.
multumesc mult.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
99% va merge, din cate tin eu minte la Astra G telecomenzile sunt pe o singura frecventa
Posibil mesterii sa faca confuzie intre telecomanda de centralizata si cip-ul de immo. Intr-adevar, cip-ul, odata programat cu un immo, nu mai poate fi reprogramat pentru un alt immo.
Skip ads

  • nickers

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
desii nu am facut-o atunci cand ti-am citit postul, pt ca eram pe fuga, tin foarte mult sa iti multumesc pentru raspunsul prompt si la obiect. Respect!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stai relaxa, ca nu-i stres.
Zi-ne mai bine daca ai rezolvat
  • cristian popescu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2003 Y17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
poate cineva sa-mi spuna daca modulul de inchidere are baterie pe placa electronica.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Deci daca mã duc ºi cumpãr un circuit electronic pentru închiderea centralizatã sincronizat pe altã maºinã, pot sã îl sincronizez pe masina mea? În ce constã sincronizarea? Este cea normalã sau trebuie cu op com ºi car pass?
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cristi ca sa iti recunoasca inchiderea centralizata , noua cheie va trebui sincronizata cu op-com. Nu cere carpass. Dar aici tii cont de frecv cheii pe care o ai tu 433Mhz sau 433.92Mhz
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
OK, si cum aflu frecventa cheiei, sau cum pot cere vanzatorului o cheie pe frecventa care imi trebuie?
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am telecomanda daca esti interesat si cipuri mai multe bucatii imi scrii in privat daca esti interesat
Pentru Opel astra g
  • cyber

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Si eu am o problema asemanatoare circuitele la ambele chei sunt prajite...unu dauna toata unu cand are chef deschide cand nu poti sa`l .... si tot nu vrea daca ii cumpar un circuit pot sa il sincronizez ca atunci cand schimbi bateria sau doar cu op0com?
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sincronizarea cu op=com se face foarte usor,intri pe caroserie,sau sasiu..ceva de genu si ai acolo functie de programare cheie,sicand iti spune programul,apesi pe butoanele cheii si gata...ai terminat.merge orice cheie de la oricare alta astra g.am testat chiar eu.
  • adrico

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut,topicul nu mai este activ de ceva vreme dar incerc,am oproblema cu o cheie de astra g,nu a mai functionat(pe partea radio),am schimbat bateria ,am lipit soclul acesteia,am incercat de nenumarate ori sincronizarea dar nimic,cand incerc sincronizarea ,pun contactul apas butonul si clipeste ledul de 20 de ori apoi nimic,pe ce frecventa sunt cheile de astra g?
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Scrie cateva posturi mai sus pe ce frecventa lucreaza cheile de astra g.
  • adrico

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Da..,multumesc,intrebarea cu frecventa a fost cumva din inertie am vazut apoi ,ma gandeam ca stie cineva ceva referitor la simtomele cheii mele.Multumesc oricum.
  • cata_angels

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2000 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salut,eu am incercat toate modurile de sincronizare posibile,am schimbat bateria ,dar tot nu merge.Cand apas butoanele inchis/deschis ledul de la telecomanda se aprinde ca si cum ar functiona perfect,dar nu merge. Am fost cu ea la un tip cu ceva ca un tester si mi-a zis ca trebuie resetate codurile de la telecomanda.Bun,am zis eu,a bagat testerul in functiune si cand a ajuns la rescrierea codurilor de la telecomanda imi zice ca telecomanda nu emite semnal. Cum pot sa aflu ce frecventa emite telecomanda daca ea nu emite nici un semnal? Mai mentionez ca nu am Car Passul de la masina(cand am cumparat-o nu stiam de asa ceva). Am citit mai sus acele frecvente enumerate de "gabiopel"(433Mhz sau 433.92Mhz ),care dintre ele este pentru Opelul meu?,si de unde pot cumpara una,astept sugestii. Va multumesc......
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am telecomanda doar pe 433 dar ca sa o prog iti trebuie key pass si tester de Opel tech 2 sau ceva asemanator pt cei care programeazã chei
Pentru detali pe privat !
  • adrico

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, am rezolvat pana la urma dar nu pot spune ca stiu exact ce a avut sau cum am reparat-o ,dupa multe incercari am mai refacut lipiturile si fara speranta am bagat cheia ,am pus contactul si am apasat pe primul buton,a mers din prima exact cum mai facusem alta data.
  • andreyastraG

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
OFFtopic .schimb telecomanda 433.92 cu telecomanda 433 .A mea e tipla fara lipituri fara imperfectiuni si astept acelasi mod .0757039258
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR