Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
1-mecanicul meu spune ca se aude un zgomot din cutie;e slab,usor metalic,a zis ca e de rulment,probleme majore nu poate crea doar se poate accentua zgomotul in timp si sa folosesc un aditiv pt. cutii manuale ce contine teflon-a mai folosit cineva,ceva schimbat dupa?-multumesc.
2-pot spala radiatorul intercooler-ului pe pozitie,fara sa il dau jos?Desfac furtunele,introduc lichid de curatare apoi il suflu cu presiune-o merge?
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
vali zak a scris:1-mecanicul meu spune ca se aude un zgomot din cutie;e slab,usor metalic,a zis ca e de rulment,probleme majore nu poate crea doar se poate accentua zgomotul in timp si sa folosesc un aditiv pt. cutii manuale ce contine teflon-a mai folosit cineva,ceva schimbat dupa?-multumesc.



la apasare ambreajului?
ai ulei in cutie?
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Producatorul interzice folosirea de aditivi ...
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
@AdamOpel-nu este rulmentul de presiune si ulei cred ca are din moment ce nu are nici cea mai mica pierdere.
@alex_arhire-eu nu am la ea manualul de utilizare, banuiesc ca acolo scrie ca nu se recomanda.
am cumparat un aditiv,contine teflon dar cred ca e mai bine sa mai astept pana il folosesc,zgomotul este totusi foarte slab,daca se agraveaza mai vedem ce facem.Oricum va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR