Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
De ceva timp nu imi mai merge inchiderea centralizata,nici din telecomanda,nici daca deschid/inchid cu cheia. S-a stricat din senin,dupa-masa am inchis masina din telecomanda si dupa 2 ore cand am coborat din nou la masina nu a mai mers,am deschis cu cheia si s-a deschis doar usa de la sofer. Ma gandesc ca o fi de la siguranta. Am incercat sa schimb siguranta,da nu imi dau seama care e. Am sa pun o poza si va rog sa imi spuneti care e siguranta...si ce as putea sa fac sa imi mearga inchiderea. E foarte rau de fiecare data sa ma intind sa deschid usile celelalte cand mai sunt cu cineva. Multumesc anticipat pentru ajutor,si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie sau nu am cautat destul de bine. Orice ajutor e bine venit.
Skip ads

  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca pozitia 1 este pentru inchidere.
Sau poti lua fiecare siguranta in parte si sa le verifici.
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si eu asa cred...am schimbat-o dar degeaba...tot nu merge. Nu stiu ce sa incerc...am desfacut usa....am crezut ca e vreun motoras...sau ceva care cle comanda pe toate celelalte...da nu era. Aveti ceva idei cum as putea sa o fac sa mearga macar sa se inchide si sa se deschida cu cheia,nu din telecomanda.
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca dupa ce ai verificat toate sigurantele in parte constati ca nu e de la ele, incearca sa dai modulul de centralizata jos si sa verifici releele... Eu am patit la fel = releu ars... La astra f nu am idee unde se gaseste modulul exact, poate te ajuta alti colegi... bafta!
Skip ads

  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
unde este situat acest modul?am si eu o problema se inchide decat usa fata dreapta fata si portbagajul dupa care se deschide imediat.dar cu cheia se inchide
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
raz_vick a scris:Daca dupa ce ai verificat toate sigurantele in parte constati ca nu e de la ele, incearca sa dai modulul de centralizata jos si sa verifici releele... Eu am patit la fel = releu ars... La astra f nu am idee unde se gaseste modulul exact, poate te ajuta alti colegi... bafta!

Stie cineva unde e modulul de la inchidere centralizata? Si unde sunt releele?
  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
si chiar nu stie nimeni?
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ai putina rabdare pana citeste cineva care stie. Siguranta de la nr 1 este cea de la inchiderea centraliata....dar la mine este buna...asa ca trebuie sa gasesc modulul de comanda si releul.
Skip ads

  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La mine(astra f) se afla la pasagerul din dreapta,in stalpul usii.
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
In stalp? Cum ajung la el? Cum il desfac?
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca se refera la stalpul de la baza usii, dinspre balamale, cum ar veni, la picioarele pasagerului; stiu ca acolo este si la vectra. Este un ornament de plastic ce trebuie dat jos si apare si modulul... Daca aveti geamuri electrice si vreti sa mergeti cu modulul la vreun electrician, ar trebui sa le inchideti inainte sa-l scoateti, pentru ca el se ocupa si de comenzile la geamuri, din cate stiu eu...
  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am sa ma uit si eu acolo si va spun
Skip ads

  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Maine daca e vreme buna ma uit si eu...daca nu...luni numai. Si releele pe unde sunt? Tot acolo? Mersi pt raspunsuri...astept si alte pareri. Numai bine!
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu problema am avut-o la releele din modul, deci nu te astepta la alta casetuta cu relee. Desfaci surubelele (4, daca nu ma insel), si o sa gasesti in modul releele cu pricina... le gasesti la orice magazin de electronice @ 3-5 lei bucata... poate ajung in weekend acasa, ca nu am masina aici, il desfac si fac niste poze... poate va ajuta... Repet, posibil sa difere putin de la astra la vectra. Rolling Eyes
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mersi mult de respuns,cobor eu putin mai tarziu sa vad daca gasesc modulul si daca il gasesc is si desfac sa vad ce e inauntru. Pune si tu poze daca ajungi la masina ca sigur vor fi de folos,daca nu mie altcuiva. Mersi mult pt raspuns.
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Acum am venit sus. Am desfacut plasticul din parte dreapta fata si l-am gasit,revin cu poze mai tarziu putin. Sunt curios ce pot rezolva,daca trebuie schimbat vreun releu sau daca trebuie schimbat cu totul.
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Bafta! Wink
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Asa arata modulul desfacut. Zilele astea il duc la cineva sa vad daca poate sa masoare valorile sa vad daca e ars ceva si daca se poate repara,daca nu imi ramane doar sa merg la dezmembrari sa imi iau altul. Va tin la curent cu ce rezolv.
  • lexmaul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ovydyu90 a scris: Asa arata modulul desfacut. Zilele astea il duc la cineva sa vad daca poate sa masoare valorile sa vad daca e ars ceva si daca se poate repara,daca nu imi ramane doar sa merg la dezmembrari sa imi iau altul. Va tin la curent cu ce rezolv.
si eu am probleme cu modulul numai ca la mine merge dar mi se activeaza alarma , imi aprinde intermitentele si raman fara baterie , faza e ca nu pot renunta la el pentru ca de el depind si luminile de interior ...cam asa arata ....daca auzi pe cineva care are te rog sa ma anunti p-aici prin zona nu am gasit , poate pe la voi la dezmembrari se gaseste multumesc
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@ovydyu90, pe spatele placii (pe partea cu circuitele, poza2) ai in dreptul a trei condensatori ceva ca o pata alba... mie asa imi arata in dreptul releului schimbat... as zice sa verifici si condensatorii aia... ala e teoretic oxid, care ti-i pune in scurt.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR