Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • danlazar

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2013

  • Mesaj Privat
pretul initial a fost de 620 euro insa era sotia langa mine si nu am avut de ales...la suma asta au mai adaugat la sfarsit inca 100 euro pentru senzorul crankshaft cu manopera.
nu stiu cum este cu "tarifele internationale" insa m-au rupt de tot !
a fost o greseala impardonabila sa repar motorul la mecanicul meu fara chitanta,acum ma consolez cu ideea ca motorul merge bine ,oricum problema veche de acum 2 ani cu datul in nas nu a mai aparut iar totul este ok,sper sa fie si in continuare la fel
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu exista "tarifele internationale" , astia afara te rup nu alta. Vorbesc in cunostinta de cauza, destui useri ma suna de prin europa si sa auzi tarife la manopera sau pret la piese, parcarea se plateste Shocked
Au ajuns sa cumpere piese de pe net sau din tara ca e doar 10 eoro coletul cu posta atlasib, trimit in tara la reparat ce se poate demonta ca idioten taie, rup, schimba juma' de masina si tot nu merge.
danlazar ai dreptate, ai 'reparat' masina la mecanicul tau cu doua clase primare, tu esti raspunzator in primul rand de situatia creata in concediu, ca mecanicul merita spanzurat e alta treaba. Nu-l bate sau altele ca e caz penal, arati factura si obrazul, daca el e simtit poate ca da ceva din paguba dar m-as mira, reclama proasta atestata cu acte nu se pedepseste si-l ustura.
  • danlazar

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2013

  • Mesaj Privat
multumesc inca odata pentru promptitudine celor care m-au ajutat cu un sfat :dan cuciureanu,2kappa,catastefan,PL500,dupa experienta costisitoare din Grecia as vrea ca toti cei care citesc aici sa inteleaga ce se poate intampla daca ai un mecanic imbecil ce nu a auzit de trusa Km si te abureste cu toate tampeniile sale despre mecanica,sfatul meu este sa renuntati imediat la serviciile lui!
cat despre pretul practicat de greci nici nu mai am cuvinte ....am pus si factura sa nu ziceti ca sunt nebun si aberez,cu 725 euro puteam cumpara in tara o alta Agila lovita si aveam piese de schimb garla.
daca reuseste cineva sa traduca factura il rog sa dea un mesaj
va doresc o seara placuta si fara incidente!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dane pune o scanare a facturii sau poza clara ca-ti traduc eu.
Cum spuneai si tu, grecii sunt tampiti 99% si nu stiu o limba straina. Eu in concedii la ei eram exasperat, doar cativa care lucrau cu turistii stiau cateva cuvinte in engleza, franceza, germana, rusa. A trebuit sa invat eu ca aborigenii limba lor Laughing noroc ca am ceva valente de poliglot.
Skip ads

  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cel putin asa disting eu cu tot cu ochelari.
Mie nu imi da la numar nici sa ma bati. Cca 172 euro fara tva sa fie setul de distributie, cca 235 euro fara tva manopera (in conditiile in care 25 euro cu tot cu tva/ora se practica cam peste tot). Posibil sa fie inclusa si manopera de dinainte cu bajbaiala. Senzorul sigur nu este Bosch pt ca nu vad nici o suma de 40-50 euro (sau e un 73 acolo?)
Asta imi place la capitalism. Te ..te si te indoaie cum vor ei.
  • halmagean cosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua !
Am si eu o intrebare: acum 3 ani , am schimbat garnitura de chiuloasa si cea de la distributie (care arata si mai rau )
La cateva saptamani am observat niste vapori de ulei in partea de jos a capacului si la cateva luni tot mai mult ulei.
Anul trecut am fost cu masina ( Astra G - 2005- benzina-1.4 - Z 14XEP ) la mecanic si am schimbat lantul la distributie, si atunci mecanicul mi-a pus
silicon in zona despre care povestesc (intre capacul de chiuloasa si partea de jos a motorului).
Acum vad ca tot mai exista ulei in zona pe care o vedeti in poza cu rosu !
Cat e de grav? E normal? Ce pot sa fac sa fie curat ? Rolling Eyes


  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Schimbați garnitura capac culbutorului(sau capac chiulasa, cum îi spuneți)
  • halmagean cosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns domnule Marius ! Asa am sa fac !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR