Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • 5uciu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2012

  • Mesaj Privat
buna...acum 2 zile am ramas fara vitezometru...se pare ca ori cablu ori melcu de pe cutie e dus...am scos cablu de pe cutie si am incercat sa invart de el...nimic...am gasit la dezmembrari cu 35 lei ceea ce nu mi se pare scump doar ca cei de acolo au spus ca trebuie sa imi ia tot bordu jos iar manopera ii pe undeva pe la 100 lei...exista alta solutie?
  • oli78

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu am luat nou si ma costat 50 lei dar nu am avut nevoie de el, daca vrei o sa il dau tot cu 50 lei fara transport,legat de ce zici cu bordul e posibil sa desfaca doar partea cu ceasurile, si am eu am desfacut bordul insa doar ceasurile si am impins cablul la loc, daca trebuie bagat cablu si in cutie atunci nu stiu ce sa zic,e doar [arerea mea


bafta
  • corsablu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Si eu am probleme cu vitezometrul si kilometrajul la un opel corsa B din 1998, raman pe 0 continuu si am fost cu ea in service astazi la prima ora si de acolo mi-au spus ca nu are cablu, este electronic, eu fiind convins ca este pe cablu Neutral daca ati mai avut astfel de probleme poate ma puteti lamuri si pe mine daca are dreptate cel de la service. Multumesc!
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
corsablu verifica siguranta nr.18 de 20 Amp,ai kilometraj electronic
  • adrian93

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
da uitate in partea stanga da roata jos si acolo o sa vezi un cablu este senzorul de abs si cablu de viteziometru are 2 mufa dal jos si vezi daca nu este oxidat sau rupt daca nu reuseti caosta cam 40 lei unul nou si eu am avut aceasi problema lipsa viteziometru si bec abs apris la mine a fost cablu rupt lam lipit si merge ca nou bafata
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR