Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • idoras

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut!De cateva zile mi-am cumparat un astra h combi, 1.9 Z17DTH,101 cp, 89000 km si am o problema: motorul face un zgomot ciudat atat la frelanti cat si in mers, parca se agata ceva,eu banuiesc ca s-a dezaxat cureaua de distributie. Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? Multumesc
  • deleted-51389

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Ceva este gresit in post-ul tau .. adica 1.9 Z17DTH,101 cp nu exista ... este 1.7 Z17DTH ori este 1.9 si atunci ai gresit codul motorului si cp.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
idoras a scris:Salut!De cateva zile mi-am cumparat un astra h combi, 1.9 Z17DTH,101 cp, 89000 km si am o problema: motorul face un zgomot ciudat atat la frelanti cat si in mers, parca se agata ceva,eu banuiesc ca s-a dezaxat cureaua de distributie. Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? Multumesc


,,eu banuiesc ca s-a dezaxat cureaua de distributie'' nu are cum sa se intample asa ceva ....ori sare cureaua ori functioneaza
daca tot vrei sa te legi de distributie'poti acuza o rola/intinzator care numai este uns si face zgomot !
  • idoras

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze. Am scris codul gresit, e 1.9 Z19DT 101 CP. am rezolvat problema, am schimbat volanta si kit-ul de ambreiaj. Va multumesc de ajutor!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR