Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • FLORIN848

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Apelez si eu la colegii care s au lovit de aceeasi problema ca si mine sa imi dea un sfat. mi s au furat stergatoarele de pe spate de vreo 2 ori, (ca doar stau in ozana). ultima data am cumparat stergator din auchan, iar cand am vrut sa l montez(pe urma am vazut ca tija de pe stergator care se fixeaza in stergator era mai groasa) mi s a rupt una din lamelele alea mici de la bratul stergatorului si prin urmare nu mai sta stergatorul. una dintre solutii o stiu, adica sa cumpar bratul cu totul, dar credeti ca ar merge sa pun niste poxipol sa fixez stergatorul acolo, sau daca aveti alta solutie de rezolvare. multumesc anticipat
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu am lipit bratul stergatorului cu un fel de rasina, se gaseste de cumparat un kit, format din 2 seringi, gasesti pe la orice raion de bricolaj Bison sau ceva de genul asta, a costat vreo 20 RON. Problema, din cate zici tu si am inteles eu, este ca la tine s-a rupt doar o lamela mica si nu cred ca va tine indiferent cu ce-ai lipi, eu am avut bratul rupt in doua exact unde intra stergatorul si fiind suprafata mai mare pe care am aplicat solutia de lipit a rezistat. Cumpara alt brat, nu stiu cat costa pentru Astra G, la Astra H costa vreo 50 RON, nou la AutoA...deci nu cred ca merita sa te incurci cu diverse solutii de lipit, care nu vor tine si care costa destul de mult, facand calculul vei ajunge sa dai pe solutii de lipit cat pe un brat nou de stergator pe care in final vei ajunge sa-l cumperi...
  • FLORIN848

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Stiu ca asta nu este decat o solutie de moment ca, asa cum spuneam, ma gandeam sa lipesc stergatorul de brat si, chiar daca ar merge prima data dupa ce se uzeaza stergatorul trebuiesc aruncate impreuna, O sa incerc pe la dezmembrari, sper sa nu imi ceara mai mult decat sunt noi.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pai, daca-ti convine sa cumperi un brat de stergator SH, ars de soare si care a trecut prin cine stie cate ierni si care sa se rupa la primul ger din iarna asta ( al meu asa s-a rupt in doua, iarna), ca sa scutesti 10-15 RON fata de cat e unul nou-nout...e alegarea ta. Ti-am zis cat e unul nou si ti-am zis si magazinul, de la tine de la Ozana si pana acolo faci max.10 minute cu masina.
  • FLORIN848

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Asta cam asa e.... ms frumos pt sfat
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR