Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
din pacate eu nu sunt in tara Sad
Skip ads

  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
hai mei nici un mecanic sau service serios si corect in ploiesti?
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Clue a scris:hai mei nici un mecanic sau service serios si corect in ploiesti?

Daca nu gasesti un service bun iti pot recomanda eu un mecanic bun si in care poti avea incredere.De altfel , si el membru pe acest forum,dar e din Buzau.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=49440
  • ytip

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare; aveti idee daca cei de la Automar Ploiesti sunt seriosi? Stiu meserie? Ceva experiente neplacute, recente?
Skip ads

  • siirm

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 3.0 CDTi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
La automar am fost eu acum o luna de mi-au facut o diagnoza computerizata. Mi-au paru seriosi si pareau ca sunt foarte bine utilati.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Diagnoza computerizata puteti obtine gratis la intalniri. Prima data doar Embarassed
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ytip a scris:Salutare; aveti idee daca cei de la Automar Ploiesti sunt seriosi? Stiu meserie? Ceva experiente neplacute, recente?


daca nu esti prea pretentios - sunt OK,

bafta
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
eu am schimbat la ei un parbriz acu ceva ani pe CASCO si tare prost l-au pus
am zis ca poate nu ma pricep eu, nu sunt pricinos de fel
apoi mi-a infundat cineva haionul si eu am insistat, iar am fost la ei, tot prost lucrat, se inchidea cu sughituri, telescoapele functionau in sensul sa nu, mai rau l-au stricat, imi venea sa intru cu masina ei. Am fost ptr una si am plecat cu altele.
personal n-am avut experiente bune, ba din contra, motiv ptr care nu m-am mai dus la ei
plus ca au avut un comportamnet arogant, ma luau de sus, nu mi-au dat voie sa stau langa ei cand lucreaza, mi-au vorbit ca la fraieri, m-au tinut sa ma uitat prin geam la ei de la 20 m.
Dar depinde ce vrei sa faci si poate s-au mai schimbat si ei
Oricum eu mai calc pe-acolo
Skip ads

  • ytip

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
NU va duceti la AUTOMAR Ploiesti; am schimbat kit distributie+curea accesorii+curea AC+rola AC. Am cerut deviz estimativ, au confirmat preturile si la telefon si acolo cand am ajuns, insa: la sfarsit mi-au cerut cu 150 lei mai mult pe motiv ca: Da domle'', dar asta e estimativ insa nu mai aveam pompa de apa cu 85 lei si v-am pus alta marca cu 145 lei; sau rola cu 85 lei si v-am pus cu 135 lei".
Neseriosi.
Mai mult, una dintre curele sau role suiera acuma(inainte nu facea asa) si raspunsul: e noua, e normal sa faca asa, se mai lasa.
In 3 zile daca nu se "lasa" ma duc peste ei.
  • Daros

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nici un update cu recomandãri pentru un service/mecanic bun cu preþuri decente prin Ploieºti?

Ploieºteni, voi unde vã remediaþi problemele tehnice ale opel-urilor voastre?
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
fiecare pe unde poate si cu cine poate ...

bafta
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Mai bine zis fiecare pe unde cunoaste. Asta daca vrei treaba facuta ca lumea...
Skip ads

  • Daros

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sã înþeleg cã la Ploieºti se þin mecanicii buni la purtãtor. Oare?

Credeam cã posesorii mai vechi de opel de prin urbea aceasta pot ajuta cu un rãspuns pertinent la capitolul Service Auto, prin prisma experienþelor avute cu maºina proprie.

Mulþumesc lui gabiopel pentru bunãvoinþa de a recomanda chiar ºi pe topicul acesta un mecanic bun în Buzãu, cîtã vreme opeliºtii din Ploieºti nu sînt dispuºi sã dea o recomandare localã. Wink
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Poti incerca sa iei legatura cu mariusnacpori, daca nu du-te la ekatrust dar fa-ti totusi putin temele inainte. Daca ti se pare ceva suspect vorbesti cu seful de service, face militarie acolo.
  • Daros

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mulþumesc, în legãturã cu Ekatrust am avut o experienþã în urmã cu o lunã. Am fost acolo sã mã interesez cît mã costã sã îmi desfacã bujiile, deoarece cu cheia de bujii cumpãratã din Peco nu am fost în stare sã le desfac singur. Am vorbit cu un fel de ºefuþ prins prin halã ºi dupã ce m-a avertizat cã s-ar putea sã nu poatã fi desfãcute bujiile cã poate s-au cocsat în poziþiile lor, mi-a spus sã vin cu maºina sã încerce. Am insistat sã-mi dea un preþ aproximativ, a mai întrebat o datã despre ce maºinã/motor este vorba ºi a spus cã preþul va fi undeva între 40-50 ron. Ca sã-mi slãbeascã 4 bujii... Pãi 68 ron am dat pe bujiile noi NGK. Cu 40 ron îmi cumpãr cheie profi ºi le desfac singur. Plus cã îmi rãmîne scula ºi pot sã o folosesc pe viitor de cîte ori am nevoie. I-am mulþumit ºi am declinat invitaþia.

Bujiile mi le-am înlocuit singur în parcare cu o sculã potrivitã. Cost operaþiune:10 ron.

Momentan nu am probleme cu maºina, însã am achiziþionat-o recent ºi (ca omul gospodar) încerc sã mã informez din timp în privinþa unui service bun la preþuri decente. Bujiile le-am schimbat din moft, o datã cu schimbul de ulei ºi filtre. Încã îmi pare cã noile bujii (recomandate de producãtor în cartea tehnicã) nu sînt cu nimic mai presus de cele vechi care au fost înlocuite. Smile

Se apropie vacanþa de varã, litoralul, iar pînã atunci vreau sã gãsesc un loc potrivit unde sã îmi pot face o revizie, inspecþie tehnicã pentru maºina înainte de plecarea în concediu.

Dacã alþi coforumiºti din Ploieºti au sugestii, recomandãri, rog sã posteze aici ºi le mulþumesc anticipat.
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Va salut!
Daca va intereseaza vopsitorie si tinichigerie, folositi pm ( preturi ok ).
  • blwme

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Recomand service ultra dotat si reparatii rapide si cele mai ok in Banesti de DN1 la 2 km de campina la Automeister CarOne.
  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
neoserv
din ce am vazut mecanicii de acolo sunt destul de buni. schimbat distributie opel 1.7dti au fost super ok si au lucrat curat, la corsa c (baia sparta) in 30min sa rezolvat problema au lucrat foarte curat.......dar a trebuit sa stau dupa ei 3h ca aveau multe masini.
la preturi nu mam uitat
sa fi lucrat bine si cu simt de raspunde ca o ruda dea mea lucreaza acolo sau ca am dat 20ron spaga la mecanic ?
am vazut ca aveau scule bune si mecanicul sa dus direct la fix si chiar stia ce face pt ca eu am stat numai sub masina cat a fost pe elevator.
am op-com daca intereseaza pe cineva diagnoza la opel
  • tomytagabi

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare all.
Sunt nou pe forum si nou detinator Astra G y17DT si am o problema cu inchiderea centralizata adica nu pot incuia masina din telecomanda. Fostul proprietar mi-a spus (mi-a transmis prin alta persoana) ca a decuplat firele sa nu ii blocheze fii-sa masina. Stie cineva daca la o diagnoza se vede care ar fi problema sau unde se afla modulul de inchidere sa pot conecta firele la loc?
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
tomytagabi a scris:Salutare all.
Sunt nou pe forum si nou detinator Astra G y17DT si am o problema cu inchiderea centralizata adica nu pot incuia masina din telecomanda.
unde se afla modulul de inchidere sa pot conecta firele la loc?

Modulul de inchidere centralizata la astra g se afla pe stalpul de la usa dreapta fata (jos la baza stalpului)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR