Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • midionutz

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salutare tuturor,scuze ca deschid un nou topic dar am tot cautat si nu am gasit ceea ce ma inteeseaza
sant proprietaul unu vectra a 1.7 td,isuzu.odata cu venirea anotimpului rece constat un consum marit de motorina,chiar exagerat la tipul asta de motor,consuma intre 7-8 litri dar doar in oras,afara consumul este acceptabil.
as vrea sa stiu daca cineva se mai confrunta cu asa ceva sau daca s-au confuntat,ce masuri sa iau.vreau sa specific ca azi am descoperit ca tubul flexibil este crapat,o fi o cauza?filtrul de aer este in proportie de 80% ok,injectoarele din cate stiu eu functioneaza in parametrii normali,bujiile sant ok,recent schimbate.pur si simplu are consum marit si nu cunosc cauaza,daca ma poate ajuta careva il rog frumos,ce mecanici am intrebat dau din umeri de parca as intreba de ceva farrari. Confused
cu stima, Ionut
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Apa mai ajunge la temperatura normala ? Adica in jur de 90 de grade?
Furtunul ala crapat bine nu face, incearca sa-l schimbi sau sa pui pe el scotch d-ala gri/negru power tape.
  • midionutz

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2011

  • Mesaj Privat
auma de cand e mai rece afara nu s-a incalzit asa tare apa,dar de functionat functioneaza ca se ridica indicatorul,cu flexibilul voi rezolva curand doar ca mi se pare putin cam scump
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Scump? Iei nou? Poti lua si SH.
Ai incercat testul agrafa sa vezi daca ai vreo eroare? Ca poate totusi nu e de la vremea rece, ci pura nimereala, de vina fiind o alta piesa.
Skip ads

  • midionutz

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2011

  • Mesaj Privat
pai nou de la service de esapamente,de acolo e si cel care il am cu garantie zice da omu nu ma mai recunoaste,si a dat-o in alte chestii cum ca tampoanele de la motor sant slabe si la oprire smuceste prea tare,in fine am sa il schimb.test cu agrafa nu stiu sa fac,da erori am in bord,una de la abs,si una de la airbag sau cel putin asa mi se pare ca indica imaginea din bord,si asta a aparut de cand am schimbat alarma
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Cauta aici "testul agrafa" si o sa vezi cum se face si cum se citesc codurile de eroare si dupa ce-l faci o sa primesti mai multe raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR