Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mirel Timisoara

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nu, tocmai ce am gasit piesa. Am gasit informatia pe net acum cateva luni, cum ca au aparut aceste noi modele de regulatoare.
Skip ads

  • Mirel Timisoara

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pai si este ok acest regulator? Aveti ceva feedback despre el?
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic. eu il schimb odata pe an si vad ca merge. de fapt anul trecut l-am schimbat in iunie. anul asta acum o sa il schimb.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ala e regulatorul: la meriva se monteaza fara fansa.
Ca sa il montezi pe j, mai ai nevoie de inca o adaptare pe partea care intra in pompa.
Daca va uitati cu atentie, veți observa ca aceste este mai subtire.
Detalii Smile
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Firma aceea de care zic asa se lauda ,ca ar fi inbunatatite si rezista mai mult ,numai ca ei mai monteaza si inca un filtru in plus de motorina si curata instalatia si rezervorul de motorina de span .Cica asta ar fi problema cu regulatoarele ....spanul ....😏😏😏
  • Mirel Timisoara

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pe Meriva, acest regulator are probleme, ce ati auzit? Se merita sa incercam cu regulatorul acesta si flansa adaptoare pe Astra H?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Radu, studiaza circuitul de alimentare si o sa te convingi singur ca spanul nu poate ajunge in regulator.
Astia va zic sa curatati rezervorul pt a avea motiv sa va refuze garantia.
Regulatorul ala tine mai mult pt ca e altfel construit.
Restul e poveste.
Le iau pe ebay pe nimic si le vand aici cu o groaza de bani. Stiti cat cere Tavi (baiatul care monteaza asa ceva) pr o asemenea interventie?
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca schimbam piese in fiecare an ,aia nu mai e masina ,parerea mea .Da merge regulatorul de meriva ,de ce sa nu mearga ,face acelasi lucru.Eu am luat de pe ebay unul denso si deja imi pare rau ca nu l-am luat pe cel inbunatatit ,cel cu flansa adaptoare ,dar atunci nu stiam care era treaba cu el.Doar ca era putin mai scump.Pozele cu regulatorul cel inbunatatit le am chiar de pe situl firmei din bucuresti care monteaza astfel de regulatoare.
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daniel stai linistit ca stiu despre ce este vorba si stiu ca nu spanul este de vina in defectarea regulatoarelor,de fapt am mai spus asta parca tot in acest topic.Cei de la acea firma vor sa faca si ei niste bani.
  • Mirel Timisoara

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Bun. Stim ca exista. Am auzit ca se vinde si cei ce-l vand in Romania spun ca e mai bun dar, probabil vand o replica chinezeasca, Asta nu inseamna ca piesa nu este ok. Rog pe cineva care a cumparat versiunea noua, cu adaptor si a folosit-o pentru ceva timp, mimim 6 luni, sa ne dea un feedback real. De asemenea, sa ne spuna si sursa si pretul, sa ne facem o idee daca piesa este originala sau contrafacuta.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
eu sunt multumit per ansamblu de masina mea. la 200 + km pe care ii are , schimb anual regulatorul si in rest ulei si filtre la 10 k km. de ce sa te bucuri ca nu schimbi regulator si sa schimbi volanta sau cine stie ce. macar ai mai multa putere mirel. si probabil e si mai nouta masina. a mea de ex e 2010. motoarele dinainte erau pana in 2008 parca. si majoritatea 2005. si j-urile au problema asta. si la audi si vw sunt probleme de serie pe care nu le stii daca nu ai masina. important e sa nu te lase in drum, parerea mea. asuma-ti ca vei schimba regulatorul odata pe an si vei fi fericit
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
A venit regulatorul. 407 ron



Skip ads

  • Mirel Timisoara

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Sa-l folosesti sanatos!
Concluzie la rece dupa 5 ani de discutii: pentru o functionare adecvata, schimbati regulatorul o data pe an si treceti-l in categoria consumabile.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Sau schimbati motorul cu alt opel sau alta marca si descoperiti alte probleme de serie Smile)
Eu anul trecut am luat decizia de a include regulatorul la consumabile. M-am obisnuit cu ideea Smile)
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Treaba cu anul e relativa: unul m-a tinut 25 mii,altul a facut figuri dupa 5 mii.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mirel Timisoara a scris:Sa-l folosesti sanatos!
Concluzie la rece dupa 5 ani de discutii: pentru o functionare adecvata, schimbati regulatorul o data pe an si treceti-l in categoria consumabile.

vladutsss a scris:[...]Eu anul trecut am luat decizia de a include regulatorul la consumabile. M-am obisnuit cu ideea Smile)

Pai asa ati putea sa-l includeti la categoria cadouri, gen cadou de la Mosu' , si sa-l comandati de Craciun. Si ati impuscat doi iepuri deodata (e cadou si totodata l-ati gasit un pret bun, dupa o cautare adecvata). O.M.G, pâna unde s-a ajuns... uite-asa a aparut masina care cere anual, la pachet cu restul consumabilelor, si un regulator (SCV) ca sa poti mai apoi sa te bazezi pe ea ca motorul functioneaza ok.

L.E:
Eu unul, pentru viitor... mi-am luat gandul de la a fi proprietar de diesel EURO5. Momentan merg cat se va putea cu diesel EURO2/EURO4, apoi vom mai vedea ce va fi (benzinar sau benzinar+electric, EXCLUS diesel).
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
momentan imi permit sa dau 400 ron anual pe regulator. pe viitor nu stiu.

eu sper sa n-ajung vreodata sa conduc benzinar fara turbo. iar cel cu turbo consuma cam mult dupa parerea mea
  • jderula

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu un Astra H A1,7DTR 125 CP cu filtru de particule luat de nou in 2011. Aceeasi problema cu regulatorul, l-am schimbat in vara dar parca uneori tot oscileaza relantiul usor, oricum acul de la ceas tot se misca usor. La tine dupa schimbarea regulatorului a disparut complet oscilatia relantiului? Ma gandesc ca poate am nimerit eu un model mai prost de regulator. Poti sa-mi dai si mie linkul de unde ai luat regulatorul? Apropo problema aia cu zgomotul ala ciudat ca de fantoma ce vine de la pompa de injectie ai rezolvat-o cumva?
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Am rezolvat sunwtul cu radio ul. Mai tare muzica si nu se mai aude la mine.
Filtru combustibil VALEO - Se aude mai rar

Oscilatia dispare complet la mine la inlocuirea regulatorului. L-am comandat de la piese auto, nu am link
  • jderula

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Mersi de proptitudine, poti sa-mi trimiti pe privat numele magazinului de unde ai luat regulatorul?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR