Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Jericho

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Spuneti-mi si mie va rog ce dimensiuni are toba finala de la astra g 2001. MA intereseaza dimensiunile tevii in care intra finala si lungimea tobei pna la iesire. Vreau sa-mi schimb toba si nu stiu ce s-a r potrivi. Multumesc anticipat
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu cred ca daca vrei s-o schimbi cu una orignala, nu e nevoie sa stii ce dimensiuni are.
Au ei cataloage...
Totusi, daca dorest, poti sa iei un subler si sa masori singur...
  • Jericho

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Normal ca nu vreau cu una originala. Vreau sa pun una mai sport din inox. Ideea e ca m-ar fi interesat daca stie cineva din experienta sa nu mai trebuiasca sa masor eu. Oricum multumesc pt raspuns.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cred ca daca le zici la cei de la magazin ce masina ai, stiu ei ce se potriveste....
sau o faci tu? Smile
Skip ads

  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Baietii au dreptate, eu acuma vreau sa schimb pe toba sport, am zis tipul masinii si au comandat toba ....... eu habar nu am ce e bun.
Sfatul meu totusi sa mergi la cineva pe care cunsoti, altfel cine stie cu ce te trezesti .....!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ideal ar fi sa sa o comanzi de la cineva care sa o si monteze, si sa fii in zona cand face operatia. daca comanda balarii, si nu se potriveste, nu il lasa sa o ia la ciocan, baga-i-o pe gat, pana ii iese pe partea ailalta... in spiritul educatiei care ar trebui sa o primeasca anumiti carpaci care invata meserie pe mashinutele noastre, si ne mai iau si bani pe kestia asta!!!
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Smile Ai dreptate! Numai stii cum sunt unii... Eu la cine fac chestia asta am incredere 100%
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
szilid daca il stii pe mester... no comment. acolo poti merge pe incredere.
Si eu, cand imi duc masina la mecanic, nu stau langa ea. pe motiv ca mesterul meu e in relatii super cu maietii de la administrativ, de la noi, ei m-au dus acolo, si omului nu cred ca ii convine sa se faca de cacao si sa piarda o flota de 12 masini (de care se trage la greu, si la acre are de lucru si, implicit, face o shepcutza de bani). In schimb, cand am skimbat anvelopele si uleiul (la alt atelier, acolo aveam montarea gratuita la anvelope, deh) am stat cu okii pe flacai, sa nu imi faca ceva bucurie, ca le si luam gatul....
  • Jericho

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dar nu-i mai bine daca aflu eu dimensiunile sa stiu ce sa cer? Nu pot sa ma duc la om pt ca sta in Oradea. Daca imi trimete cine stie ce toba si nu se potriveste, ce fac? O trimit inapoi si asa ami departe. Se pare ca pana la urma trebuie sa ma bag pe sub masina si sa o masor...o sa va transmit si dimensiunile poate va intereseaza.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR