Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Cu aflu cu exactitate km originali ai masini,am fost la opel si mi au zis ca a fost umblat la km da nu imi pot spune exact cati km are.Masina a fost cumparata de noua din romania in 2010 si eu am cumparat o in august 2012 si avea 71000 pe bord.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic sa mai pui un 1 in fata, de obicei asa se "manaresc". Km reali nu se pot vedea decat prin istoricul masinii, urmarita dupa serie ! asta DACA si-a facut reviziile intr-un service autorizat Opel. In plus peste probabil 2-3 ani daca o sa mai ai masina se va naste si interfata care sa ii citeasca din ECU.
Pana atunci drumuri bune !

CritianTM.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
in rom e imposibil sa faci 170 mi km in 1 an jumate mai ales ca stiu de la cine am luat o si stiu cine a fost si primul propietar,o femeie a avut o 6 luni apoi 1 an jumate un patron.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Masina este cumparata in 2010 chiar tu ai scris, pana in august 2012 este posibil sa faci 170mii km !
CristianTM.
PS> nu mi-o lua in nume de rau dar ma ocup cu diagnoze zilnic si in proportie de peste 80% masinile care ajung la mine au km ne-reali !
Asa ca atunci cand apare vreuna cu Km reali de obicei ii are MULTI !
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ala cu tech2 putea sa vada dar nu a vrut sa iti spuna... asa fac toti prin reprezentante. vad ca esti in italia asa ca este posibil sa fi fost umblata destul de mult mai ales daca era patron ultimul posesor al masinii.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
da sant in italia dar masina am cumparat o din pitesti si a fost cumparata de noua din romania,prinul proprietar a fost o doamna si am vb cu sotul ei si mi a zis ca a vandut o in ianuarie 2011 si avea in jur de 15000 iar eu am cumparat o de la al doilea proprietar in august 2012 si avea 71000.acesta era un patron de usi de apartamente,deci primul proprietar nu avea de ce sa ma minta acum ramane de vazut,si de aia mi se pare imposibil sa fi facut 150 de mi in 1 an jumate.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Tot eu intervin Very Happy ... cat ai dat pe ea ca sa stim cati km are Smile

CristianTM.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
11 mii
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
De asta din link ce parere ai? La doar 9250 euro...Smile
Insignia 2010
Deci, este posibil chiar mai mult de 170 000 km in 2 ani...asa ca nu inteleg de ce te miri...oricum, acum masina ai cumparat-o si din pacate, ai verificat-o dupa cumparare, nu inainte cum ar fi fost normal si in concluzie, acum este a ta, deci, daca masina merge bine...nu te mai stresa cu km reali.
PS poate a dat inapoi doar 50 000 km, si atunci are doar 130 000 km nu 170 000.
PS 2...de unde sti ca in Romania nu se pot face 170 000 in 2 ani, asa umbla legenda...ca doar in DE si in RO se fac doar...max. 15 000km/an? Smile
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
nu ma doare asa tare de km era pt curiozitate dar in romania nu faci 170000 mi in doi ani in nici un caz.in germania da.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ok...daca tu asa vrei, atunci asa sa fie...doar in DE se pot face acei km/an si in RO...nu.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
hai sa fim seriosi acum.cu ce strazi sant in romania e cam greu sa faci 250 km pe zi sa ajungi sa ai in 2 ani 170000 mi km.in IT.in DE.... da dar numai daca esti agent,reprezentant.faci si pt ca sant si drumuri sa iti permita.si cum ziceam primus proprietar a vandut o in 2011 cu 15 mi,deci repet in 1 an jumate nu cred ca poti face 155 mi km.Eu cel putin nu cred,iti spun si din experientza,sant sofer de tir.
Skip ads

  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
hai sa fim seriosi acum.cu ce strazi sant in romania e cam greu sa faci 250 km pe zi sa ajungi sa ai in 2 ani 170000 mi km.in IT.in DE.... da dar numai daca esti agent,reprezentant.faci si pt ca sant si drumuri sa iti permita.si cum ziceam primus proprietar a vandut o in 2011 cu 15 mi,deci repet in 1 an jumate nu cred ca poti face 155 mi km.Eu cel putin nu cred,iti spun si din experientza,sant sofer de tir.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ok...pai, atunci, hai sa facem altfel calculele:
1 proprietar=15 000km/an, pt ca era femeie
2 proprietar= hai sa zicem 30 000km/an, adica 45 000km/ un an jumatate, patron fiind, probabil ca a avut mai mult de mers si pare rezonabil sa faci in RO 30 000km/an cu masina
Total=60 000km/2 ani jumate
Pai, tu ziceai ca masina are 70 000km...inseamna ca ti-or fi dat km inainte...Smile
Ce mai conteaza..ti-au zis in reprezentanta ca s-a umblat la km, inseamna ca asa o fi, ca i-au dat km...10 000, 30 000, 50 000 sau 100 000km inapoi, asta este, in RO e teapa preferata, masina cu KM REALI si pret pe masura. Sa comparam si altfel, in Germania la 11 000 Euro, majoritatea Opel Insignia fabricate in 2010 puse la vanzare pe MObile, au in jurul la 150 000km...in Romania au pret tot de 11 000 Euro, dar jumatate din km aia, oare de ce? Nu tot atat a costat masina de noua? Sau daca ea a fost cumparata din Romania, i-a si scazut pretul tot ca la aia din DE si a facut si jumatate km ca aia din DE. Cartea service..nu o ai, sa verifici dupa aia unde a mers masina la revizii, in reprezentante si sa o verifici, ca are doar 2 ani jumatate...nu 20 de ani...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu cred ca i-a dat inainte Very Happy masina era nefolosita si ca sa se vanda o fi dat inainte, deci are vreo 51mii si nu 71mii Laughing

CristianTM.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
am uitat sa specific ca am carte service si ultima revizie,schimb de ulei a fost facut la reprez opel in martie 2012 si in acel moment avea 40 de mi.acum nu mai stiu ce sa zic.cum ziceam era doar o curiozitate unde se poate afla km reali,ce pot sa spun ca masina merge si arata impecabil.eu am dat 11 mi pe ea pt ca avea parbrizul spart,un stop spate crepat si inca ceva mai avea,normal era pusa in vanzare la 12500 euro.
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Incearca la o reprezentanta si "roaga-i" sa-ti citeasca kilometrii de la DPF(filtrul de particule). Acolo, oamenii, care se ocupa de datul kilometrilor inapoi, uita sa umble, sau nu stiu cum sa umble. Astfel DPF iti va arata kilometrii reali.
P.S.: a mea din 2009/06 era in anunt cu 115.000 km. Am fost la reperzentanta in Cluj si in prima faza au zis ca este umblat dar nu pot sa-mi zica valoarea reala. Dupa "o idee" aruncata in curtea lor au dat pe DPF si au vazut 215.000 kilometrii reali. Altcumva nu aveam cum sa-mi dau seama, pentru ca masina la interior, tapiserie, bord, volan, as fi putut sa jur ca este noua-nouata si ca are undeva la maxim 70.000 km.
Si altceva, dupa cum zicea colegul @CristianTM, poti sa urmaresti istoricul masinii si vei aflata absolut orice interventie care s-a facut asupra ei, daca s-a efectuat in reprezentanta. Tot in cazul meu, am aflat ca motorul de pe masina mea, a fost inlocuit in Germania cu unul nou, fabricat in 2011/04, din motivele corodarii pe interior de care se mai plangeau si alti colegi pe forum. In prezent motorulnou are 75.000 km REALI.
Bafta!
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
la cluj am fost si eu cu masina mea si mi a zis ca sa umbla.atat mi au zis ca interventi nu a avut cat timp a fost in garantie iar pe cartea service este trecut doar schimbul ultimulala la 40 mi in martie 2012.poate a schimbat si cartea service.cine poate sti,ciudat ca masina a fost si lovita,am pe geamuri 08 sti cum ar fi din 2008,si luneta 09 stiu ca a fost lovita dreapta fatza si stanga spate:)
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
De aici rezulta ca reparatiile nu au fost facute la reprezentanta.
  • andrei hiriscau

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
da:)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR