Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca am gresit postand acest filmulet personal, in sensul de contraventie pe forum, dar sunt sigur ca multi doresc sa stie cum arata acel pinion cu canale de comuta toate parghiile . In filmare se vede clar, sau se aude mai bine zis, cum acestea intampina o contra forta cand comuta doar intre geam si pasager( in zona de fata a acestuia).

https://youtube.com/watch?v=eDuQ1BXSCFw


  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai asa si trebuie, te-ai uitat ca are un traseu pe discul ala, chiar destept facut. La mine iarna se mai agata clapeta, cand e calda tubulatura, in rest merge incet si se aude zgomot diferit in functionare, corespunzator traseului gravat pe discul alb. La un moment dat in prostia mea am vrut sa demontez "pantorouter-ul" ala de pe disc si am tras tare de el si nu a iesit de pe disc. Se pare ca si pe partea cealalta a discului este acelasi traseu, de aia ungerea discului pe o parte nu pare sa ajute prea mult.
  • GJuganaru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Salut eu m.am uitat la motoras si am observat ca nu e bagat cablul de alimentare al motorasului si nu il vad ca sa il pun inapoi, ce e de facut? Precizez ca asa am luat masina si nu stiu de ce l.a scos sau sa imi spuneti cum trebuie data rotita ca sa bage aer macar la parbriz
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR