Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • madalin8

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

As vrea sa imi cumpar o Astra G si m-am oprit la acest anunt:

http://www.autovit.ro/opel-astra-C27351828.html

Sa verific injectoare, turbina la reprezentanta? Au oare cum sa iasa chiar OK avand in vedere ca e din 2004? Am sunat KM are 147.000, cica reali Smile E adusa din Belgia

Ce pareri aveti sa bat drumu sa o vad?
Skip ads

  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
km nu au cum sa fie reali. strainezii isi iau dieseluri daca fac km multi pe an, nu 10K. si mi se pare prea stralucitoare. fie e doar un polish, fie a fost revopsita. iar scrumiera e deplasata.
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Sincer, nu e o masina extraordinar de ieftina ca sa merite un drum de 1100 km, mai faci inca pe-atat si cauti direct la sursa(DE). Daca intrebai de ieri sau azi mai devreme, o cautam prin targ si m-a uitam mai atent. Pozele sunt facute in targul auto de la Ploiesti.
Faza cu scrumiera... nu comentez, daca asa i s-a parut colegului... Mie mi se pare o masina ok, din poze.
Oricum, daca ajungi prin zona, si ai nevoie de ajutor, avem la cine sa apelam, colegi de forum cu aparatura sa o verificam din bara-n bara.
Succes.
Sarbatori fericite.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Radiatorul A/C pare spart.
Cu taxa si RAR ajunge pe la 4300 E. La banii astia gasesti Astra H inscris, acelasi motor si an 2005-2006.
Spor la cumparaturi. Smile
Skip ads

  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mie unul, mi se pare o maºinã foarte frumoasã (cea din imagini). Preþul poate fi un pic cam mare dar cred cã încape loc de negocieri. În privinþa aspectului, consider cã ai noºtri colegi de dinainte, au încercat sã-i caute nod în papurã. Maºina are destul de multe poze pentru un anunþ pe autovit. Dacã îþi place în mod deosebit Astra G, eu zic cã este o afacere.
  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Km ar putea fi reali. Eu locuiesc in Belgia si mi-am cumparat tot un Opel Astra G din 99 cu 175 000 km. Cand cumperi masina primesti si un istoric cu kilometrii in care scrie cati km avea in anumite perioade (1 data sau de doua ori pe an). Daca vrei sa te convingi ca km sunt reali cere foaia aia. Se numeste Car-Pass si este o foaie galbena.
  • madalin8

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc tututor pentru raspunsuri.

Am vorbit la telefon si a spus ca mai lasa 200 E, per total ajung undeva la 4000E inmatriculata. La 4300 nu prea gasesti Astra H, decat lovita sau cu foarte multi km. Joi cred ca ajung prin Ploiesti, ma poate ajuta cineva din oras cu o diagnosticare sau cineva care se pricepe sa vada daca e ok?


Ultima modificare facuta de madalin8 la Lun 24 Dec, 2012 3:15 pm
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Colegu, masina nu se cumpara din poze! Daca iti place, mergi si o vezi, o duci la service, pui un tester pe ea! Apoi iti faci o parere despre ea! Asa arata bine din poze, dar nu stii ce ascunde! Acum pretul de 4000 nu e super mare, daca masina e in toate mintile, nu e calarita prin Romania, dar depinde acum si de noroc! Oricum, tre sa fii constient, ca urmeaza sa ii faci o revizie, ca sa stii de unde pleci!
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Madalin, acum am vazut ca esti din Braila, deci distanta nu e o mare problema. Azinoapte am scris 1100 km, ca parca vazusem ca esti din Arad. Cred ca de la oboseala.
Da, avem colegi in Ploiesti la care poti apela pentu un consult la masina, in ceea ce priveste motor si eventuale avarii. Dar oricum ar fi, trebuie sa o iei totusi ca pe o loterie, ca la mai toate masinile SH.
Tel meu e 0722824905, suna-ma azi sau maine pana-n 10, ca dupa o sa plec in zona fara semnal, pana cel tarziu joi dupa pranz. Te ajut cum pot mai bine.
  • madalin8

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Mersi pentru raspuns si ajutor Cip, insa daca o sa fii plecat pana joi... Eu atunci mi-am propus sa ma intalnesc sa o vad. Daca stiam te anuntam mai din timp si poate o vedeai si iti plateam toate costurile.

Sau imi poti recomanda un service bun unde o pot verifica, un numar de telefon. Vroiam sa o duc la reprezentanta initial dar parca nu am prea mare incredere ...


Ultima modificare facuta de madalin8 la Lun 24 Dec, 2012 6:58 pm
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Suna-ma sa vorbim. NU am eu tester, te trimit la oameni de incredere, la alegere. Doar sa-ti notezi niste nr de telefon. Faci cum vrei.
  • l3go

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Domnul madalin din punctul meu de vedere este o masina frumoasa plus ca are dotari suplimentare pretul este destu de ok daca zici ca mai lasa putin ideea e sa te uiti atent sa nu fie lovita te uiti atent la bara sa aiba clipsuri de plastic nu suruburi. De km nu te agita ca nu ii poti vedea reali la modelul asta de masina implicit ECU sunt stocati doar in ceasuri.
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Ce ai facut cu masina?
Te-ai descurcat? Eu am avut semnal la tel doar de pe 27, dupa ora 17.00.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR