Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • duicug

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am achizitionat de curand un opel astra H, 2006, 1.7dti si are o problema cu inchiderea centralizata. Merge inchisa doar din cheie, de la portiera soferului, cealalta e stricat butucul. Se inchid toate usile insa doar din cheie, din telecomanda, nu da nici un semn. Am doua chei inclusiv telecomenzi.

De curand, avand in vedere sezonul de iarna, am ramas fara baterie si mi s-a blocat inchiderea, mi-a ramas led-ul de la buton, din interior aprins si nu mai functioneaza.. in plus mi-a ramas blocat si haion-ul. Am verificat sigurantele dar sunt in regula si am fost la un service sa o pun pe tester, sa-mi resofteze computer-ul insa surpriza, aveam nevoie de card pass, acel cod specific opel. Am fost la reprezentanta, am obtinut cod-ul specific seriei din certificat si m-am intors in service. Din nou, surpriza, imi dadea cod-ul fals si asta deoarece a fost schimbat calculatorul si imobilizatorul, si automat avea o alta serie.

Acum, vreau sa-i leg un modul de inchidere, afermaket, pentru a o putea deschide din telecomanda. Intrebarea mea este, unde este situata la astra H unitatea originala ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cenzurat. am vorbit balarii.


Ultima modificare facuta de jE la Joi 03 Jan, 2013 9:16 am
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu recomand deloc ceea ce ai de gand sa faci pt. ca problema ta se poate rezolva.
REC-ul este raspunzator de inchiderea centralizata.
Codul de securitate real se poate scoate si direct din ECU, pe mufa OBD a masinii, daca ai interfata necesara.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR