Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • shmucu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2008 1.4 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

Primul post pe forum asa ca aveti rabdare cu mine. Am un vectra c 2003, elite. Are toate jucariile si aici intervine problema mea. Am scaune de piele. incalzite in fata. Problema mea este ca scaunul soferului este deteriorat. Are o mare gaura in el, exact pe patratul din mijloc. Am incercat pe la dezmembrari (romania si anglia) iar ceea ce am gasit ba este prea scump, ba calitatea produsului lasa de dorit, ba voiau sa cumpar tot interiorul pentru un scaun. Am gasit pe cineva in Valcea, (momentan sunt in Romania) ce ar fi in stare sa imi repare portiunea respectiva DACA dau scaunul jos si daca reusesc sa dau inclusiv pielea jos. Intrebarea mea este :exista posibilitatea de a da pielea jos de pe scaun fara sa afecteze airbag-ul sau nu ? Din cunostiintele mele nu este ca o husa ce se poate da jos, este mai degraba ca o parte integranta sa scaunului. Daca ma insel si spun o tampenie, va rog sa ma corectati. Iar in cazul in care se poate ca pielea sa fie data jos, vre-unul dintre membri sau admini, poate sa puna un mic tutorial sau cateva poze, chiar si cateva instructiuni ? Multumesc anticipat !
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut, stiu ca era cineva pe forum care imbraca in piele volan si scaune dar nu imi amintesc numele.
Bafta!
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cauta la sectiunea publicitate si vei gasi persoana care sa te ajute. Se poate repara fara alte probleme.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Se demonteaza fara probleme.Airbag-ul ,normal ca ai sa sciti mufa, asta dupa ce vei deconecta bateria si vei astepta 1-2 minute.Daca nu vei conecta bateria pana reansamblezi scaunul ,(cu airbag cu tot,mufat)nu se va intampla nimic.Daca totusi vei avea nevoie sa reconectezi bateria fara mufa airbag-ului lateral cuplata,va inregistra eroare,se va aprinde martorul airbag,sistemul va inceta sa functioneze.In acest caz,dupa ce-ti faci treaba,si remufezi airbag-ul,vei avea nevoie doar de stergerea erorii cu un OpCom ceva.
Scaunul se demonteaza relativ usor,nu este mare inginerie,eu am transferat fetele de piele pe alte scaune si totul este functional,incalzire,airbag.Fetele de piele sunt independente fata de instalatia de incalzire,deci se pot inlocui bucati din material odata demontate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR