Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
completare pt gobelu
referitor la marca de anvelopa..
pret mic as merge pe
- toyo (are un prieten din BN si acolo sunt numai serpentine si e supermultumit)
- kumho (am avut pe leganza si erau cel putin la fel ca fulda, daca nu si mai bune....)
din gama premium as merge pe
- bridgestone
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@Dariescu Claudiu - nu as vrea sa stai in spatele meu atunci cand va trebui sa franez brusc.Chiar nu te sfatuiesc sa iei anvelope chinezesti.Ti le-as fi dat pe ale mele.Am 2 GoodYear Eagle Ventura 87V si n-au mai mult de 25k,dar vad ca esti din Iasi.
Sfatul meu e sa mai pui 100 lei /anvelopa si sa iei niste khumo(am citit de bine de ele).Dau daca vrei sa ramai in banii astia te sfatuiesc sa iei Riken Maystorm.Vezi ca am primit o oferta cu 200 lei.Sunt sarbesti dar macar nu sunt chinezesti.

@26mad - pt toyo n-am primit nici o oferta pana acum,in schimb khumo,asa cum i-am spus si colegului de mai sus am primit oferta din sibiu cu 320 lei,cu transport gratuit la 4 buc.

Inca mai astept cateva oferte.Keep in touch Very Happy
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate nu mai pot edita.

8. Pirelli P6000 - 500ron/buc
Goodyear Optigrip - 455ron/buc
Dunlop 205/50R16 87H FAST RESPONSE - 499ron/buc
Firestone 205/50R16 87V TZ300 - 430ron/buc
Bridgestone 205/50R16 87V RE050 - 499ron/buc
Bridgestone 205/50R16 87H ER300 ECO - 450ron/buc
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
vredestein hi-trac/sport trac? eu am hi-trac( de putini km si sh) dar imi plac.si nici nu sunt zgomotoase.
firestone tz200- proaste pe ploaie.0 aderenta.
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pentru vredestein nu am primit nici o oferta pana acum.Din ce am vazut pe net pentru profilul asta sare de 500 lei.
Oricum,nu inteleg de ce sunt niste scoriri asa mari la noi la anvelope.Cautam ieri pe niste site-uri din Anglia si am gasit acolo la niste preturi super decente(tinand cont ca lira e cea mai puternica in comparatie cu leul).
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Din pacate nu mai pot edita.

Bridgestone 205/50R16 87H ER300 ECO - 450ron/buc
Turantza

De astea am eu, doar ca am pe 15" si sunt impecabile pe uscat franare fffff buna, pe viraje nu am reusit pana acum sa pierd spatele si am dat destul de tare in ea tinand cont ca am vrut sa verific arcurile Eibach. Pe ploaie nu am simtit deloc ca ar interveni acvaplanarea. Foarte silentioase. Singura chestie care nu prea mi-a placut dar nici nu am testat prea mult a fost pe sosea putin umezita de primii stropi de ploaie dar tind sa cred ca era un fel de mazga rezultata din combinatia apa-praf.

Am avut si SP01 de la Dunlop care sunt in aceeasi categorie de pret si pot spune cu mana pe inima ca sunt mult peste ele.

Vezi si la anvelope web ce pret au - eu de acolo am luat 195/60/15 cu 255 ron fabricate in sapt 3 din 2010, made in France.


L.E. m-am uitat eu ....Bridgestone Turanta 205/50/16 - 373,95 Ron:

http://www.anvelopeweb.ro/s...idgestone/2055016
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@uskt2005 - merci fain pentru impresii.Au un pret bun la ele.Acu sa vad si ce dot au si cat ma mai costa si transportul.
Nu gasesc in schimb pe site nici un fel de adresa de e-mail sau nr de tel ca sa iau legatura cu ei sa-i intreb de dot.Acolo nu poti decat face comanda.Si daca ma trezesc cu ele ca-s din 2008?Ce fac? Le trimit inapoi?Am vazut ca transportul e 10 lei.Poate daca reusesc sa-i contactez fac reducere la transport Very Happy

Le - am gasit numarul lor(de mare ce era nu il vedeam).
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
incearca si janteanvelopepromotii . ro dar ai mare grija unde sunt fabricate
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Le-am cerut o oferta.Nu aveau pe profilul asta decat RIKEN MAYSTORM 2 la 280lei.
Cred ca in ultima instanta am sa merg pe Brigestone.Am vb cu cei din Oradea si nu mai aveau decat 2.Trebuie sa mai aduca.
Nu am aflat nimic de matador.Ma cam bate gandul si la ele.
@26mad - merci.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
cu placere
mai posteaza ce gasesti si iti mai dau parerea mea...sper sa ajute...eu unul am mers pe anvelope sh...stare extraordinara, ca noi, la superpreturi
  • gpascanu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi - Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am aceeasi problema, incerc sa gasesc anvelope
205/50/R16 si se pare ca Vredenstein nu au in romania si le importa din olanda direct motiv pentru care dureaza cel putin doua saptamani. (Pret pana in 500RON).

In cele din urma dupa ce am mai citit pe net pe site-urile de reviewuri si la ADAC se pare ca "Anv.205/50/16 GoodYear OptiGrip 87V" sunt foarte bune asa ca am sa merg pe ele. Are cineva, sau a avut? Ceva impresii

Merci,
George
  • rhodense

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia Sports Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Am cumparat de curand Semperit SpeedLife 195/60/15H si sunt foarte silentioase.Sunt facute in Slovacia ,si au luat 4 stele de la ADAC.Am platit 235 euro pe toate 4 de la www.dackonline.se. Aici unde locuiesc strazile au un asfalt cu foarte multa piatra si daca ai cauciucuri de vara mai "dure" ai destul zgomot in masina.Inainte am avut Nokian nre dar sunt destul de zgomotoase si le-am scimbat cu Semperit pentru ca auzisem de la un coleg ca sunt silentioase.
Skip ads

  • The_maX20

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cosminc2009 a scris:salutare !
are careva pe masina un astfel de model de anvelope ( 195/65/15 Ling Long) ?
: ma intereseaza cum se comporta in mers, se zice ca ar fi foarte zgomotoase din cauza acelor V-uri .Very Happy .


da-mi si mie situ te rog..ma intereseaza 205/40/17.situ pe care le-am gasit eu nu le are pe stok si dureaza pana le aduce.ms
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ok
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am 215/50/17 le-am luat de pe net ,nu mi se par mai proaste ca Pirelli Powergy ce aveam inainte si nu sunt zgomotoase deloc.
La bani pe care i-am dat pe ele sunt super multumit pe ud am alunecat si cu Pirelli si cu Goodyer daca vrei sa nu aluneci pui gume de ploaie si nu mai ai probleme.
Asta cu parerile nu o bag in seama ca nu e prea concludenta uita-te la marci scumpe de anvelope si o sa vezi pareri proste si despre ele.
  • Cris.M.

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu unde e un topic dedicat strict discutiilor despre anvelope asa ca intreb aici. Pe vectra c 2003 am anvelope de iarna 195/65/r15, iar de vara am 215/55/r16(singurele tipuri de anvelope care sunt inscrise in certificat). Care este diferenta la kilometraj la cele mari de vara fata de real?
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Priveste aici sau calculeaza singur este simplu dai pe google "calculator anvelope" si gasesti ,

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Asa cum am promis,revin cu info noi :

Mi-am luat 4 anvelope BRIDGESTONE Turanza ER300 205/50 R16 Ecopia.
Am gasit pana la urma un pret foarte bun la ele.350 lei bucata.Total - 1460 lei cu montat, demontat, echilibrat,schimbat valve(inox).

In plus am mai primit si un kit de suporter de la Brigestone,iar cei de acolo au fost super draguti:cafele,sucuri.
Treaba facuta cu cap nu pe repede inainte.

La intoarcere pe autostrada - senzatie extraordinara.

Multumesc tuturor pentru impresii si ma bucur ca le-am putut fi de ajutor celor care mi-ai cerut in pm info despre locatiile preturilor afisate mai sus.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ai facut o alegere fff buna. eu am avut pe vectra er30 si am fost f multumit.
  • Pisoiul cel Rau

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
215/40/17 ZR .... unde gasesc un pret bun?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR