Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Va salut stimati colegi! Am nevoie de ajutorul vostru pt a afla de unde anume si mai ales DE CE se aude un asa zgomot Asurzitor la opel omega B, diesel 2001, 208k km si numai intre vitezele 85-105 km/h ca mai apoi sa dispara, am facut si un video si am cerut parerea si pe alt forum englez special pentru Omega si doar unu sau doi au avut asa ceva. Uleiul este schimbat de vre.o 10k de km ( Castrol EP 80W90 fix 1 litru- e posibil acum din cauza oboseli sa fiu confuz deoarece atunci l-am schimbat si pe cel din cutie la care intra 1.2 l ) Nu sunt Vibrati in caroserie!, la cardan nu s-a umblat deloc, stiu ca are un rulment pe mijloc cu rol de ghidare dar nu cred sa fie de la el! Rog cei avizati sa-si spuna parerile. Multumesc Anticipat ! p.s.- desi nu se aude in video VA Asigur ca este al naibii de asurzitor si va fi si mai deranjant pt bebe atunci cand va veni Embarassed http://www.youtube.com/watch?v=nASfwI3No5c&feature=plcp
Skip ads

  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nimeni, nimic ?
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
din moment ce nimeni nu stie sa ma indrume, am sa schimb ( iar...) uleiul din diferential cu cel de fabrica- GM si daca nici atunci nu se amelioreaza zgomotul am de gand sa incerc un tratamet pt diferentiale... sau un diferential SH...
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Otomega25 mai bine schimbi tot diferentialu sau al repari pe cel de pe masina
Skip ads

  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nu e nimic de reparat... probabil zgomotul vine de la coroane, la imbinarea dintilor... nu se baga si nici nu vreau sa se bage careva la direfential desi poate e simplu.. asa ca voi schimba uleiul sptamana viitoare apoi mai vedem.
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nu l.am schimbat insa am completat si inca se aude, cand voi avea timp ii voi da capacul jos( al diferentialului ) ii voi pune niste silicon rosu, reumplere si daca nici atunci nu se remediaza nu imi ramane decat sa caut altul...
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
m-am gandit ca asta e problema ta,si eu am avut acum vreo 20 ani un fiat si asta am facut si au am schimbat diferentialul,cred ca asta e si la tine,al meu sigur este foarte ok.
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
S.a rezolvqt prin inlocuirea diferentialului. Era din cauza nivelului scazut de ulei care scapa pe la simeringuri planetara.
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
felicitãri,dacã îl luai de la mine era rezolvat de mult.Dar sincer cât te-a costat pânã la urmã ?
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
M-a costat 250 ron : diferentialul, transport bucuresti, scut motor(partea din fata care e mai mica) +50 ron si o bere la service montajul.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR