Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • urs.ar

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Daca accelerez pana la 1800-2000 rpm si dupa o tin intre 1800-2000rpm uneori apar niste smucituri dar nu tot timpu, si aceste smucituri doar cand e cald afara. Poate fi de vina electrovalva turbo?
Skip ads

  • MBuzatu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salut am si eu un opel insignia 2010 131 cp cand se incalzeste motorul daca o turez in viteza peste 3000 imi taie pedala de acceleratie si atunci cand o turez in gol cand revine la relanti se aude un zgomot ciudat de parca turbina ar trimite gazele in evacuare stie cineva oare sa fie electrovalva
  • utu2005

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut colegi, astazi am mers cu masina, totul in regulã, trage bine, nu am nici un martor aprins, dar in mers am auzit un zgomot infundat în toata masina, am tras pe drapta si la relanti a persistat dar dupa cateva accelerari a disparut acel sunet și cand dau in ea dispare sunetul.
Este electrovalva turbo ? 🙂
Video mai jos !

https://youtube.com/watch?v=IFfjaxgv6jM
  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=BFilQ1dgIQw
Skip ads

  • CSebesan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2021

  • Mesaj Privat
Buna recent mi-am adus un Insignia sedan 2012 1.4 140cp din Germania cumparat de la persoana fizica.Am observat ca in relantise aude un zgomot ciudat di partea catre ceasurile de bord parca ar fi un ticait ce ceas.Dupa o perioada se opreste vreo 2 minute dupa iara incepe.Ar putea fi o problema asta sau e ceva normal.Nu am mai avut opel pana cuma deci nu stiu nimica
Am facut si un filmulet: https://youtube.com/watch?v=ndXxvtRJ7qk

Va rog daca puteti sa ma ajutati sa nu imi fac griji cu problema asta.In rest e masina ok
PS:De ce nu imi indica pe bord cand dau cu spatele senzorii de parcare(doar se aude) , la partea din fata indica
  • Aorandaciuc

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2023

  • Mesaj Privat
celik paun a scris:Am si eu aceeasi vibratie de la electrovalva.EmmmAx ce supapa unisens este si unde o pot gasi?


Eu am pus o supapa de sens unic de la un audi
  • bogdangf

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2016

  • Mesaj Privat
urs.ar a scris:Daca accelerez pana la 1800-2000 rpm si dupa o tin intre 1800-2000rpm uneori apar niste smucituri dar nu tot timpu, si aceste smucituri doar cand e cald afara. Poate fi de vina electrovalva turbo?



Ai rezolvat problema asta? Am si eu aceleași simptome.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR