Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord
  • pytagora

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1967 19s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru felicitari.
Minum de plumb am cumparat aici de la magazin specializat in vopseluri de toate felurile, dar de asemenea exista si in supermega magazinele dedicate bricolajului... (in Romania cred ca exista, DEDEMAN , HORNBACH etc) .
Vezi ca se usuca greu... Lasa o saptamana doua pana sa dai vopsea peste... Fii atent cu vopseaua ca nu accepta orice vopsea..si se increteste daca nu o suporta, dar in mod normal dai vopsea industriala de garduri dupa aceea cu cat mai putin diluant....
Bafta si spor la treaba.
Skip ads

  • nicum

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
pytagora a scris:Multumesc pentru felicitari.
Minum de plumb am cumparat aici de la magazin specializat in vopseluri de toate felurile, dar de asemenea exista si in supermega magazinele dedicate bricolajului... (in Romania cred ca exista, DEDEMAN , HORNBACH etc) .
Vezi ca se usuca greu... Lasa o saptamana doua pana sa dai vopsea peste... Fii atent cu vopseaua ca nu accepta orice vopsea..si se increteste daca nu o suporta, dar in mod normal dai vopsea industriala de garduri dupa aceea cu cat mai putin diluant....
Bafta si spor la treaba.


Intrebasem deoarece stiam ca producerea acestei substante s-a sistat undeva prin anii '90 din cauza procesului toxic ce il presupunea si la un moment dat se gasea foarte greu si era foarte scump din cauza asta, doar pe la particulari sau stocuri ramase pe undeva. Am auzit pe cineva care a cumparat asa zis minium de plumb din praktiker, dedeman si era slab calitativ, nu se apropia de cel original. Insa am sa incerc totusi asa.
Multumesc pentru raspuns si sfaturi!

LE: tocmai am primit o oferta de pret de la o firma ce produce substante pentru uz industrial...27 lei/kg...au cutii doar de 8 kg...pe tine cat te-a costat la acel magazin si cam cat ai folosit pentru masina?
  • pytagora

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1967 19s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai stiu exact cat m-a costat dar tin sa mentionez ca am dat doar interiorul, podeaua (cabina si portbagajul), si cred ca a intrat cam 1kg nu cred ca am ajuns la 2kg. Daca o dai si pe dedesubt, depinde de cat de gros il dai , daca il dai la pensula e mai gros... Nu stiu exact ce sa-ti zic dar 8kg mi se pare mult...
Multa bafta.


Ultima modificare facuta de pytagora la Lun 05 Mar, 2012 2:00 pm
  • nicum

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
pytagora a scris:Nu mai stiu exact cat m-a costat dar tin sa mentionez ca nu am dat doar interiorul, podeaua (cabina si portbagajul), si cred ca a intrat cam 1kg nu cred ca am ajuns la 2kg. Daca o dai si pe dedesubt, depinde de cat de gros il dai , daca il dai la pensula e mai gros... Nu stiu exact ce sa-ti zic dar 8kg mi se pare mult...
Multa bafta.


Multumesc.
O zi usoara!
Skip ads

  • iulian ramis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Rekord 1963
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2012

  • Mesaj Privat
salut..sunt nou venit printre veteranii de pe acest site..stiu ca voi sunteti cei care ma poate ajuta..caut opel rekord c sa-l achizitionez..poate avetzi vreunul de vanzare sau stitzi pe cineva care vinde..astept raspunsul vostru..sunt interesat sa-l restaurez(sa-i tapitez interiorul ,sa-i refac motorul si sa-i cromez accesoriile,intr un cuvant custom)..
  • iulian ramis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Rekord 1963
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2012

  • Mesaj Privat
salut..sunt nou venit printre veteranii de pe acest site..stiu ca voi sunteti cei care ma poate ajuta..caut opel rekord c sa-l achizitionez..poate avetzi vreunul de vanzare sau stitzi pe cineva care vinde..astept raspunsul vostru..sunt interesat sa-l restaurez(sa-i tapitez interiorul ,sa-i refac motorul si sa-i cromez accesoriile,intr un cuvant custom)..
  • iulian ramis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Rekord 1963
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2012

  • Mesaj Privat
salut..mai ai opel-ul de vanzare?
  • pytagora

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1967 19s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
La plimbare... Duminica 5 ianuarie 2014
Skip ads

  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Superba jucaria! Imi place la nebunie, mai ales interiorul.
  • mihai popovici

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1971 1.9 sprint
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
frumoasa masina sef,sper ca anul asta sa rezolv si eu caroseria si motorul
  • ffwd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett 1980 12 s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Tare bine arata masina asta! Bravo!
Ai reusit pana la urma cu servodirectia?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Foarte frumoasa, are linie si un look aparte. Imi place mult si culoarea, se potriveste la mare fix.

La interior imi place cel mai mult turometrul cu shift-light de pe bord. Cum functioneaza el si cum anume i-ai setat turatia la care sa te anunte ca trebuie sa schimbi viteza? S-ar putea simula asa ceva cu orice turometru din bord + un bec indicator in bord sau undeva in consola ?
Skip ads

  • pytagora

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1967 19s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ffwd a scris:Tare bine arata masina asta! Bravo!
Ai reusit pana la urma cu servodirectia?


Cu servodirectia de momento am lasat-o moarta, deoarece blocul este foarte vechi si nu prezinta gaurile pentru fixarea pompei de servo....Sunt simulate dar negaurit..... Complicat si riscant.
  • pytagora

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1967 19s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Foarte frumoasa, are linie si un look aparte. Imi place mult si culoarea, se potriveste la mare fix.

La interior imi place cel mai mult turometrul cu shift-light de pe bord. Cum functioneaza el si cum anume i-ai setat turatia la care sa te anunte ca trebuie sa schimbi viteza? S-ar putea simula asa ceva cu orice turometru din bord + un bec indicator in bord sau undeva in consola ?


Turatia la care vrei sa se aprinda becul de avertizare se seteaza din butoanele laterale... Cum poti sa improvizezi ceva asemanator n-am nici cea mai vaga idee, de aceea am si cumparat acest turometru.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR