Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am testat. Se pare ca telefonul meu nu vrea..... SG mini. Se blocheaza, nu salveaza, nu transfera fisierele, intrun cuvant, la mine Autoguard nu functioneaza. Mi-au dat si versiunea pro pentru 2 saptamani, dar degeaba. Cred ca trebuie un telefon mai.....
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Lotg e ceva gresit la telefonul tau.SG mini functioneaza bine cu Autoguard.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Posibil sa am prea multe aplicatii. In plus am root-at telefonul ca sa am memorie interna mai mare. Am partitie pe micro SD. Posibil ca nici asta sa nu fie ceva de calitate. Am filmat vreo 20 de minute, Coasta de Azur si fara sa mai filmez si altceva, acasa a disparut chiar daca l-am pus in arhiva.
  • cioky

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Folosesc in trafic Kodak ZX1. Se comporta super bine la filmari HD 720p , cu un card de 16Gb clasa 6 , aproximativ 3 ore de filmare. Partea mai nasoala consta ca in pachetul standard de la camera nu este inclus si un alimentator pentru ea la 5V. Vine doar pe acumulatori. Din ce am inteles se potriveste un alimentator de PSP 2. Voi pune si ceva filmulete din trafic sa vedeti cum se comporta. Sunt multumit de ea.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Lotg atunci asta poate fi cauza.
Cardul e de clasa mica si nu scrie cu viteza cu care filmeaza camera.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Posibil, nu am investit in card. O am pe cea data de portocalii.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Poti incerca sa setezi sa salveze pe hardul intern al telefonului, si atunci nu ar trebui sa mai ai probleme.
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Teoretic,pentru filmare hd iti trebuie un card de clasa minim 4.Practic,mai ales la chinezariile astea daca nu ai un card dedicat de clasa minim 8 nu prea ai ce face cu ele.Prin card dedicat inteleg SD nu micro cu adaptor !
Acum vreo 2 luni am luat si eu una din asta de pe okazii.Dupa 2 saptamani in care am incercat vreo 5-6 carduri cu clase diferite am dat-o inapoi.Oricum vanzatorul era din cartier si plus ca a fost de nota 20.
Mai exact 2 bube avea...Prima era ca filma cat vroia ea indiferent de timpul de inregistrare setat de mine.Aveaca setare 2,5 si 10 minute,dar ea filma cat avea chef.Ba 3 minute ,ba 20,ba 2 minute si tot asa...
Si a doua buba era ca nu mergea in "loop" sau inregistrare prin suprascriere.Adica cand se termina memoria,paaa.Trebuia sa sterg tot manual si apoi sa ii dau iar drumul....Si tot asa! Asa ca am dat-o inapoi....
Deci mare atentie la chinezariile de 120-150 lei!
Am tot cautat si eu si am gasit pe youtube un rewiew facut de un englez la o camera tot chinezeasca dar mai de "Doamne-ajuta"!
Asta e camera si rewiew-ul....
http://www.youtube.com/watch?v=6WwuZn8J6IA
Skip ads

  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutari.eu folosesc s2 cu daily road.destul de comod.drumuri bune.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
AllView P4 AllDro cu aplicatia AutoGuard,inregistrarile le gasiti pe canalul meu YouTube.
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Explicati-mi si mie ceva...Daca pun aplicatia pe telefon cum face cu memoria?Ca mi-e sa nu ma trezesc ca imi sterge tot cardul ca sa filmeze.Isi face vreun fisier separat?Sau cum?
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

este foarte simplu el isi face REC intr-un folder separat acolo unde il decalari,eu l-am declarat in sdcard extern nu cel intern, daca te referi la asta si sincer se misca foarte ok telefonul, nu-ti va sterge absolut nimic, este indicat sa folositi functia de background are buton special, la widget pentru aplicatia AutoGuard Blackbox PRO, il setezi pe ecran apesi el isi face treaba numai ca nu vezi pe ecran ce se intampla, dar este eficient pentru a putea folosii si telefonul ca telefon cu un handsfree.

Mai nou fac teste si cu aplicatia DailyRoad la prima impresie faina si ea.O sa apara pe canalul meu de YouTube filmari cu ea intr-un playlist dedicat ei.

O zi buna.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

revin cu impresiile despre DailyRoad-dezinstalat, l-a mine se bloca telefonul, am ramas si raman pe AutoGuard Blackbox PRO.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu, pe chinezaria mea am un microSD cu adaptor de 8G si clasa 4. Merge foarte bine, nu sacadeaza. Din cand in cand sacadeaza o data, probabil cand se umple memoria si sterge unul din fisierele mai vechi.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Te cred dar cu aplicatia AutoGuard chiar nu am probleme, mai ales ca chinezoiul care a facut-o, tine cont de rapoartele facute si face repede update, asta chiar imi place.
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cei ce au camere dedicate pentru filmare auto, aveti probleme cu imaginea de cand s-a incalzit afara? La mine, dimineata filmeaza ok, dupaamiaza dupa ce sta masina in soare, imaginea pierde mult din claritate. Sunt sigur ca este din cauza caldurii.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
alinmuresan a scris:Nu va e frica sa lasati camerele la vedere, pe parbriz? Sau le desfaceti de fiecare data?
Eu m-am orientat spre ceva foarte mic, nu e dedicata filmarii traficului, dar poate fi folosita si la asta.
http://www.ebay.com/itm/Min...sh=item2a20b389dc


arata super fain, daca o iei te rog sa faci un mini review caci e too good to be true...
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Samsung Galaxy S3 + Autoguard. E suficient.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Poti incerca sa setezi sa salveze pe hardul intern al telefonului, si atunci nu ar trebui sa mai ai probleme.


Acum observ mesajul. Hardul e prea mic la galaxy mini. 180 mb in care ai toate programele instalate. Daca pot filma 2 minute e bine Smile am mai invatat intre timp cate ceva. Mut fisierele dupa filmare in alt folder si astfel nu se pierde. Programul si-a revenit intre timp la a doua instalare.
  • JohnBranch

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
foloseste cineva RoadRunner 300?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR