Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Vezica existã produsul pe site este trecut cã 20R black sapphire
Skip ads

  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am pus o poza acum, dupa ce am spalat masina...intrebarea mea este: harjaiturile alea se duc la polish? sau singura varianta e revopsire usi? nu se simt la unghie decat se vad...s-ar putea sa se vada mai pronuntate datorita blitului...inca nu mi-a ajuns acel kit de reparatie...sper sa ajunga cat mai curand ca sa vad pe cele 4 zgarieturi mai pronuntate...
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Incearca si un polish...oricum nu ai ce pierde, eu insa nu cred sa iasa masina din nou, ca noua, fara revopsire usi+prag. Am impresia din poze ca, cel putin usile sunt si putin infundate...ma rog, poate este doar o impresie datorata pozelor...iar kitul de zici ca l-ai comandat, e cam degeaba...nu faci nimic cu el...poate era bun pentru o zgarietura minora nu pentru ce ai tu acolo...Deci, incearca intai un polish...poate se mai estompeaza din efectul actual...
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@sorindf2000: usile nu sunt infundate deloc...am observat ca pragul este putin putin de pe o distanta de 2-3 cm...kitul ala vroiam sa-l folosesc pentru zgarieturile din dreapta si de sus...sunt 2-3 mai proeminente...
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ma rog...una din ele este infundata, ori usi, ori prag pentru ca se vede ca nu mai au aceias linie...am presupus usile...mai bine nu da cu acel kit de zici ca l-ai cumparat...incearca intai polish-ul...o sa arate mai nasol daca incerci reparatii locale pe o zona afectata destul de mare...decizi dupa ce faci un polish, insa eu zic sa nu te astepti la minuni...
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
iese la polish. mai mult ca sigur.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am patit si eu ceva asemanator , la inceputul anului trecut , pe timpul zapezilor alea infernale... asa cum ti-am mai spus am folosit un tub de QUIXX ( la tine e posibil sa ai nevoie de doua ) si am "chinuit" masina vreo 1h/3zile...dar a iesit bine ! si sfatul meu e sa nu dai cu vopseaua din chitul comandat !
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit sa repar acele zgarieturi:Va recomand la toti pe Vali(nu vreau sa para reclama, dar omul merita tot respectul): http://www.cosmetizare-auto.ro/ sau FB: https://www.facebook.com/polishautopret?fref=ts

A lucrat 4 ore la masina, mi-a scos toate zgarieturile + cele de pe portierele din dreapta. Mai jos aveti pozele cu zgarieturile inainte si dupa ce le-a facut. Recomand cu incredere, deci nu mai mergeti la toate firmele mari, gen Expert Detaling sau altele, unde va iau o gramada de bani si nici nu va rezolva cum trebuie!

Inainte

Dupa:




  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vali a lucrat si pe masina mea, tot neagra, si a iesit bine. Recomand!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR