Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Va urez si eu sarbatori fericite si vin cu o nelamurire: eu de ce nu am polita si am panza clasica, se poate monta ulterior? Multumesc frumos!

Aceeasi intrebare si pentru tetiere spate, nu am decat 2.
Am vazut ca bancheta spate difera.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pana in 2003-3004 bancheta spate este de 2 locuri rabatare 1/2 in loc de polita ai o panza.
Dupa 2003-2004 bancheta spate este de 3 locuri (3 tetiere) rabatare 1/3-2/3 cu polita rigida.
Se poate monta polita rigida dar trebuie si plasticaraia de pe lateralele din portbagaj.
  • coste

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Timis
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
claudiuflorin a scris:Salut,
Am si eu o problema si de aceea vreau sa o postez aici.
La usa din fata la balamaua de sus ezista un bolt. Deci l aacea imbinare de balama ezista un boltz care s-a strans (s-a deformat). eu as vrea sa-l schimb cu unul nou. si nu stiu stiu cum sa-l scot pe cel vechi. a mai scos cineva boltzurile de la balamale pana acum? sau stie cineva cum se scoate acest bolt? am sa atasez in scurt timp si o poza ca sa exemplific mai bine. din cauza lui usa e lasata ffff putin. Asept si eu un raspuns. Multumesc anticipat.


Acelasi problema o am si eu la usa fata stanga (de la sofer) din cauza balamalelor sa lasat si acuma cand o inchid se aude urat si loveste in inchiderea de pe stalp. Ce se poate face sau cum se pot scoate balamalele ca sunt indoite sa nu mearga scoase si daca totusi le scot unde pot gasi altele de preferat noi ?
  • stefan242

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2011

  • Mesaj Privat
de la un timp inchiderea de pe stinga facea figuri la inchidere la cheie si pe descis si inchis imi ramineau usile si porbagaju deschis am decis sa o repar demontare fata use grija la miner
rabdare mare si sprei de curatat contacte plus unul de vaselina pt angrenaje problema era de la potentiometru cel alb cu trei fire nu incercati sa il desfaceti doar spalat cu alcol technic si sprei de contact lasat la uscat pe calorifer remontat la loc inchiderea merge perfect ps nu uitati sa puneti folia la loc eu am lipito cu scoci ('')
Skip ads

  • danlazar

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2013

  • Mesaj Privat
va salut,
am o problema cu inchiderea usi dreapta ,multa vreme releul a balbait de se speriau toti din masina,acum tot asa balbaie dar usa nu se mai inchide ,am incercat sa scot manerul macaralei insa nu iese cu nici un chip:(,cum se poate scoate acest maner?
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara
A mai încercat cineva sa dea jos mânerele din interior mașini ,de care prindem când inchidem portierele, a mele sunt din tapițerie modelul gri si sunt murdare si ma gândeam daca se pot demonta si spala?
  • danlazar

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2013

  • Mesaj Privat
manerele se scot usor prin desurubarea unui surub cap stea din interiorul manerului si se trage in sus de el.
dar problema mea mai sus mentionata cu scoaterea manerului macaralei este la fel de usoara si se face cu o carpa strecurata printre manerul macaralei si distantorul de plastic dupa care se infasoara in jurul axului sau si se trage strans stanga-dreapta pana iese siguranta ce blocheaza manerul.extragerea manerulului macaralei este banala si nu insist asupra sa
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Eu ma refeream la tapiteria din jurul mânerului din plastic numai ca la mine este tapiterie gri nu albastra, poza este luata de mai sus
Skip ads

  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu merge spalat ,,la fata locului" cum se zice? La mine a mers fara probleme.
Tin minte ca doar cand am avut ceva probleme cu sangele de la porcusor am fost la spalatorie, au scos aspiratorul minune cu apa si s-a rezolvat, in miez de iarna.
http://www.youtube.com/watch?v=-nwGXE9xk1I
http://www.youtube.com/watch?v=Ppd8WclB89c
http://www.mafra.ro/solutie...le-auto-p-95.html
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Ms
Când am timp încerc sa dau fata de ușã jos si sã încerc sa o spãl așa
Drumuri bune
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca dedesubt este un carton de mare densitate imbibat in ceva ceara rezistent la intemperii dar nu as vrea sa fac experimente cu prea multa apa. Plus ca posibil dero s-ar putea sa decoloreze mai rau decat o fac solutiile profi.
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Mersi de informații
Când o sa curat o sa revin cu mai multe detalii
Un weekend plãcut
Skip ads

  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am folosit "amway shamppoo carpet & upholstery",
functioneaza fara cusur, intre timp s-au jegozit partile
de care tragi cu mana, trebuie sa reaplic.
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Am dat fetele de ușã jos (spate) si se pot spala fara mici o grija, sunt din plastic si unde este mânerul din tapițerie este un plastic acoperit cu burete si tapiterie. Am spãlat cu apa calda si sãpun lichid apoi tapițeria am tamponato bine cu șervețele sa absorbe apa. Se poate usca si cu feonu si se monteaza la loc.
Drumuri bune
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Azi am dat si fetele de ușã din fata si le-am spãlat la fel ca cele de pe spate , zici ca sunt noi fara urma de mizerie, recomand la cine vrea sa le curețe este foarte simplu
Drumuri bune
  • geodan0

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Cum ai dcos manerul de la macaraua geamuluivpe spate ca ma chinuie si nu vrea sa iasa!?
  • adi pitu

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Mânerul care ridica geamul are o siguranțã pe el. Tragi finuț de el si in același timp împingi ușor cu mana de fata de ușã și o sa vezi siguranța in forma de semicerc, este sub un distantier de plastic dintre fața de ușã și mâner. Cu o surubelnita o scoti, te chinui un pic, dar merge.
  • geodan0

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Ok merci am sa incerc!
  • CBlanaru

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua , am o rugaminte vreau sa inlocuiesc macaraua electrica cu una mecanica portierele fata vreau sa stiu daca se potrivesc, masina este corsa c va multumesc .Un tutorial nu am gasit .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR