Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Kinohop

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare dragi opelisti! As dori sa-mi pun un subwoofer pe un Opel Vectra B2. In momentul de fata masina este standard la nivel Audio. Am boxele originale si cass-ul original. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca montez un subwoofer activ este nevoie de modificari suplimentare ? Stiu doar ca fostul proprietar avea subwoofer pe masina inainte sa o cumpar eu dar nu stiu de care. Ce Subwoofer imi recomandati sa pun pe masina ?
  • michell

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
in primul rand trebuie sati schimbi casul din bord, in principiu ai putea sa scoti semnal de la difuzoarele de pe spate dar nu suna prea bine. deci uite cum am facut eu. am pus un mp3 sony care are high pass low pass si reglaj separat subwoofer. difuzoarele din portiere la mn sunt taiate din mp3 la 100hz ca sa le forjez deodata ce am subwoofer in portbagaj. acum ca subwoofer si statie nu stiu ce as putea sati recomand depinde si de bugetul tau.
  • Catycy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut , eu folosesc in continuare difuzoarele din fabrica , dar am scos basul de pe ele , ca altfel mai mult de 1 saptamana nu tineau , in portbagaj am un subwoofer dublu de la dragster care este cam maricel , si ca marime si ca putere , cand l`am luat nu am putut sa il bag prin potrbagaj , si am lasat banketa si l`am bagat pe portiere in masina , i`am pus un amp capabil sa il duca fara probleme , si kit`ul de cabluri groase , ca sa nu am probleme pt ca nu folosesc condensator , acum depinde in ce buget te incadrezi pentru un hu , boxele daca sunt bunicele poti sa le pastrezi pana cand o sa poti sa le inlocuiesti , in orice caz problema este bugetul , ca sistem gasesti pe toate meleagurile Laughing
  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am pe Vectra B acest model si se aude super:
http://www.alpine-europe.co...woofer378/sbe-124
Foarte important e sa ai si un amplificator potent.
  • OpelVectra98

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH-
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Poti sa folosesti cd playerul original doar daca ai amplificator cu intrare semnal de putere deoarece cd playerul tau nu are iesire cu semnal mic, un subwoofer bun care is face treaba si am mai pus este kicker de 12 inch sau Groundzero 12inch activ, dar poti sa pui si pasiv si achizitionezi tu ampliful. Daca ii faci tu traseele de fire, neaprat de la plus-ul bateriei cu fire 10mm cu siguranta pe el, masa o iei de pe caroserie, firele care le duci la subwoofer din amplificator de 5mm depine de puterea subwoofer-ului si a amplificatorului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR