Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
se poate ocupa cineva de aceasta operatiune?aceste poze l am gasit o pe un site strain.
pozele spun mai multe pentru cunoscatori
a doua poza este un baiat din severin care a facut modificarea cu tot cu airbag funtional este pus


Ultima modificare facuta de predacatalin92 la Sam 09 Feb, 2013 2:19 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • misublu89

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cat de tare poate sa fie Smile) pai in principiu trebuie sa fie simplu , piesele sa le ai...un mecanic sa le monteze(avand in vedere la cat de des se schimba bordurile sunt n'spe mii de modele si culori) si un electrician bun sa faca legatura intre piese
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca merge.Sau daca se poate e foarte complicat.
Pei la H instrumentele nu sunt pe CAN?Pe cand la Astra nu sunt.
Plus ca nici nu-mi place cum arata.
E ca si cum i-as pune silicoane bunicii.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Catalin, nu se potriveste si pace. Ai auzit de vorba aia: "ca nuca in perete" ?
Este o diferenta de stil, de concept, inainte de a discuta despre aspecte tehnice, gen CAN-bus, coloana directie, etc...
Daca tot vrei sa-ti imbunatatesti G-ul, vezi si tu de o consola Navi, de un volan sport, etc, etc.
Skip ads

  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
pe mine tot ma incanta ideea.o sa caut un volan de astra h sau poate chiar de astra jVery Happy.cu mici modificari o sa mearga.daca o sa rezolv ceva o sa revin cu poze
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Se poate pune volan de astra h pe G fara nici o problema , numai pe tine sa te incante cum arata volanul de astra H .La fel se pot adapta si comenzile de volan la cineva care se pricepe(sunt colegi care au facut asemenea modificari), dar cum am zis numai tie sa ti placa cum arata volanul de H. Mie personal nu imi place cum vine pe astra g , mai bine unul de astra j Very Happy .
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
pai ala de j este mai mult decat ce mi as dorii pentru masinutza asta:)) dar nu am oameni aici sa monteze si cred k costa si ceva banutzi...chiar, e cineva care si a akizitionat un volan de astra j?ce pret ar avea?eu sunt de pe langa craiova si nu prea are cine sa monteze pe aici
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cauta si vei gasi si o sa vezi ca este chiar cineva din zona ta care a montat un volan de insignia/astra j cu tot cu airbag si comenzi volan functionale
Nu dau mai multe detalii pentru ca nu am voie ,cine este interesat cauta.
Volanul de vectra C se potriveste pe astra G si este cineva care a montat asa ceva (flores)
In schimb bordul de astra H nu imi place cum vine pe consola de astra G.
Skip ads

  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am de gand sa fac aceasta modificare insa este destul de costisitoare si cam greu de gasit unul de astra J Very Happy.Un aspect este acela ca airbag-ul trebuie sa fie cu o singura mufa...pentru ca sunt de 2 feluri
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si daca este cu 2 mufe de unde stii ca nu merge?!Incet, incet se va rezolva si cu pilotul automat pus pe comenzile de la volan!
  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
NU stiu,doar am citit la cineva care a facut modificarea si asta era recomandarea lui,era el bou?poate Smile....totusi daca se rezolva si cu pilotul nu inteleg de ce nu exista nici un topic pe la noi cu modificarea,este chiar asa de exclusivista.....
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Totul este sa faci teste ,unele merg altele nu , sunt modele diferite chiar daca sunt cu 2 mufe, iar legat de topic nu stiu daca va exista vreunul in acest sens.
Skip ads

  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Si tu ai gasit o explicatie?adica asa pentru noi ca ideea,rautate sa nu faca si altii? Very Happy,am cautat de am innebunit pentru nuca de astra J sau insignia pe astra G,nu era f greu dar eviti sa faci niste greseli.Iar legat de aibag-ul de astra J,omul asa specifica sa iei modelul cu o singura mufa cea cu 2 nu va merge,reusise sa faca doar comenzile radio,oricum aspectul este demential,dar si pretul unuia in stare buna este pe masura Smile
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cum exista pentru nuca , asa exista si pentru volan si cu putina atentie nu se fac greseli . O asemenea investitie cred ca urca undeva pe la 300-350E
  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da exista,dar nu pe la noi....cel putin eu nu am gasit,si e vorba sa te pricepi putin mai mult,altfel risti sa-ti sara in freza aibag-ul si uite asa 100-150E au pierit Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR