Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mihaimgn

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De la un timp am observat o pata de ulei pe scut.l-am demontat si am observat o scurgere de ulei pe la alternator,mai exact intre alternator si o pompa care este atasata pe acesta.ce se poate face? A mai patit cineva asa ceva?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
.... nu stiam ca tractoarele de UTB au scut. sau tu ai raba?
cum imi zicea seful acum cativa ani, ia pune mana si rtfm..... pune masina la semnatura, mai da un search (search-ul e util si daca nu gasesti semnatura.....) si mai vedem apoi cacesicacum
  • mihaimgn

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ce destept esti!!!!!! iti bubuie capu!!!!
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
daca nu e vreo conducta fixata aiurea (si nu e daca se scurge intre alternator si pompa de vacuum) trebuie dat jos alternatorul si schimbat simeringul de pe axul lui,cred
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa declansez o polemica aici. Je are dreptate, numai modul sau de a o spune e mai plastic. @mihaimgn, tu despre ce masina vorbesti? Opel? Si chiar crezi ca toate Opelurile sunt la fel? Ca au acelasi motor? Daca vrei sa ti se raspunda, pune masina (tipul de motor) la semnatura, sa stim despre ce vorbim! Las adminul sa decida daca face click pe butonul "Inadecvat" pentru calificativele lui mihaimgn. Acest forum a devenit foarte serios in ultimul timp, nu e cazul ca noii veniti sa strice asta, necitind regulile inainte de a posta.
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
omul are in garaj Opel
Modelul Masinii: Astra
Anul de fabricatie: 2001
Motor: Motorina y17dt
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@1.7dti_edition2000: de acord cu tine, dar s-a mai discutat ca e util sa vezi din prima, nu sa stai sa cauti in garaj. De multe ori, chiar membri vechi ai acestui forum (eu nu ma consider membru vechi), ignora astfel de post-uri, uneori din lipsa de timp sau comoditate.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca exprimarea mea, mai "plastica" cum a zis ldivora, a ofensat pe cineva. Nu asta era intentia mea. Daca puneam un link catre regulament, nu pricepea omul mesajul.. asa, trebuie sa recunoasteti ca nitel efect a avut (vezi garajul omului Smile oare dupa comentariul meu o fi completata acolo?)
1.7dti_edition2000, la momentul postului nu avea nika acolo, ca m-am uitat (altfel nu imi permiteam sa fiu atat de "plastic") [/b]
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR