Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Blink

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Pe garantia extinsa intra si oferirea unei masini in schimb atat timp cat masina mea este in service?
Pe garantia de la opel stiu ca intra asta.
Skip ads

  • bubu03

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2012

  • Mesaj Privat
nu intra.. garantia extinsa este doar o prelungire a garantie standard
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
cred ca opel e obligata sa-ti dea masina la schimb doar in cazul in care ramai cu masina in strada si o duci pe platforma la cel mai apropiat dealer autorizat opel, daca reparatia dureaza mai mult de 2 h opel iti va da o masina pt durata reparatiei si asta pt. max 4 zile, aici e vb de primi 2 ani, dupa primi 2 ani ai face bine sa citesti ce include asa zisa garantie extinsa, salutare
  • konstantin9

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2013

  • Mesaj Privat
salutare! sunt posesorul unui opel astra 1,7 cdti 125 cp din 2011,cu 45000km parcursi pana in prezent!la 1 mai anul curent imi expira garantia.pana in prezent nu am avut nici o problema.imi puteti da un sfat in ceea ce priveste extinderea garantiei?nu sunt hotarat daca sa o prelungesc sau nu ! va multumesc!
Skip ads

  • naghibmahfuz

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2013

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur merita s-o prelungesti.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu zic sa ceri contractul de extindere de garantie de la dealer...si eu am vrut sa imi fac dar dupa ce am citit contractul nu am mai fost asa incantat.
nu mai retin exact care era problema dar schimbarea pieseleor ramanea la latitudinea lor si garantia era asigurata de un 3rd party un fel de firma de asigurari.

Firma este AmTrust international bla bla bla ceva din Irlanda....deci nu garantia asta NU este indentica cu garantia de producator.

poate s-a schimbat smecheria intre timp dar eu zic sa iei intai contractul si sa il citesti bine.

P.S. dupa ce faci rost de contract poate ne zici si nou ce parere ai
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am vrut eu sa-mi fac si am intampinat aceeasi problema ca brutal. Garantia nu este furnizata de Opel, este furnizata de o firma de asigurari.
Am discutat cu cei de la service si spuneau ca pentru etrieri spate o sa fie ceva de genul:
1. Constata problema si comanda etrierul dupa dreapta, il monteaza si imi dau masina.
2. La 2-3 saptamani mai constata odata problema si comanda etrierul dupa stanga, il monteaza si imi dau masina.

Nu pot schimba doua piese odata.. doar pe rand, asa ca.. halal garantie, te freaca pana te plictisesti.
  • spineia

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut!
Sunt posesor de astra j si mi-am facut garantia extinsa gold in octombrie 2012. M-a costat cam 3000 lei. In decembrie mi-a picat termostatul. L-am schimbat pe garantie la opel, am asteptat 24 de ore acceptul marsh, nu am avut nici o problema. In ianuarie m-am dus un service pt un bocanit la amortizorul dreapta fata. Service-ul a propus inlocuirea iar asiguratorul mi-a acceptat inlocuirea ambelor amortizoare fata. Nu vreau sa va influentez in decizie, dar pana acum parerea este una buna si nu imi pare rau ca am facut prelungirea.
  • cont-sters-83658

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am avut probleme cu pompa de apa la masina mea (1.4 T 140CP) pe care am schimbat-o pe garantia extinsa. In acest moment masina mea este in service Opel si asteapta repartatii la motor pentru mai multe probleme (pe care inca nu le-au identificat oamenii). In principiu mie mi-a priit garantia extinsa si va sugerez sa o faceti.
  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Arm Trust si Marsh sunt 2 companii separate ? Poate de aici si diferentele de calitate ?
  • cont-sters-83658

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Eu am facut la radacini motors garantia extinsa si nu am avut nici o problema. Pe ea din ce stiu scrie opel. O sa ma uit pe acte cand ajung acasa si o sa spun ce scrie pe ea Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR