Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
raducu ion a scris:I-AM ADUS LUI TATA UN AGILA DE 1OOOCM CU 2700 ,SI AVEA 85OOOKM.FISIE LA 130KM/H LA FEL CA A MEA 1200CM,APOI SE VEDE DIF.ESTE F MULTUMIT DE EA.



2700 euroi? de unde? asa ieftine sunt? din ce an e agila?
Skip ads

  • jonny64

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut!Vreau sa cumpar un Opel Agila.Ma poate sfatui cineva de ce trebuie sa tin seama?Multumesc anticipat!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai in primul rind citeste ce s-a scris pina acum.
La motor sa nu tacane tachetii :
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=14694
Sa nu fi fost lovita/vopsita.
Daca nu te pricepi cauta un agilist din Bucuresti care se pricepe cit de cit sau un corsar cu motor 1,0-1,2 sa vada si el masina, vezi si intilnirile clubului de la voi :
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
2001;motor de987cm3'alba din autohause'carte servis
tot ce-ti da neamtu ,este luata din munchen
Skip ads

  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt new posesor de Agila, si pot sa va spun ca sunt foarte multumit de prestatia ei! Adusa de la Sibiu la Braila pe ruta Sibiu-Brasov-Intorsura Buzaului-Siriu-Buzau-Braila s-a comportat excelent (80/90km/h pe toate curbele si urcarile alea, pe drept am ajuns la 140km/h, suficient pentru mine), a facut multe Loganuri sau alte masini mai de talia ei victime (a nu se intelege ca sunt anti-Logan), asta si meritul unui nene cu o duba Mercede noua-nouta dupa care m-am tinut pe acolo (singurul efect observat e ca dupa vreo 20 de km au inceput sa fasaie discurile de frana (cred ca s-au supraincalzit si dilatat si atingeau in placute), dar fasat care a disparut apoi dupa ce am ajuns langa Buzau (cred ca ca din cauza ca s-au racit). Pentru toti cre vor sa foloseasca pana in Brasov ruta pe Siriu va anunt ca, spre surprinderea mea drumul e super beton, nou-nout asfaltat, sunt dor vreo 4-5 semafoare la ~100 km (inca nu au terminat, dar nu cred sa mai tina mult reparatiile)
Apropo, va rog sa-mi trimiteti si mie pe mail caietul pentru ea (are motor Z12XE) la adresa: therealovy77@yahoo.com
Multumesc.
  • emilul

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Va salut, acesta e primul meu post la club opel

Vreau sa devin posesor de opel si m-am oprit la modelele Corsa sau Agila

Cred ca va fi Agila pana la urma

Avand in vedere ca banii sunt putini ca la tot romanul, m-as incadra excelent la un Agila din 2001

poate cineva va rog frumos sa imi confirme faptul ca motorul de pe agila an 2001 1200 cm are euro 4?

in toate anunturile asa scrie (cele de germania) poate fi la ei euro 4 si la noi euro3? sau e euro4 si pt romania?

Multumesc anticipat
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
intra pe acest link
https://www.clubopel.com/vie...3067&start=80
citeste cu atentie toata pagina si gasesti raspuns
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Este euro4.
Pentru achizitie citeste ce este scris pina acum la Agila si Corsa. Vezi sa nu tacane motorul si teava esapament perfect curata.
Skip ads

  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
agila 1200cm 2001 sigur euro 4 am si eu una
  • emilul

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc mult am luat-o 2001 1,2 , deja m-am apucat de imprastiat posturi prin forum Smile
sunt incredibil de incantat de masinuta asta eu fiind sofer de peugeot 406 diesel in ultimul an.
  • cristipihuleak

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu mi-am adus masina din germania in 9 mai am dat 4600 in parc...cat ca in contract a scris 4200 dar ei s-au ocupat de tot si mi-a adus un nene politist numerele pe 30 de zile in parc. taxa de pr inmatr a fost 207 euro. apoi celelalte asigurare oblig, full casco (87 euro/an) alarma cu senzor de miscare 4,7 mil lei vechi. masina e din 10.12.2001 si sincer nu as face schimb cu alta.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cristipihuleak a scris: full casco (87 euro/an)


Numai atat ?!
La pretul asta vreau si eu doua asigurari Very Happy
Poate 870 euro

Eu sub 450, full, nu am gasit si tot din 2001 este.
Skip ads

  • cristipihuleak

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
mihdoi a scris:
cristipihuleak a scris: full casco (87 euro/an)


Numai atat ?!
La pretul asta vreau si eu doua asigurari Very Happy
Poate 870 euro

Eu sub 450, full, nu am gasit si tot din 2001 este.


iertare mihdoi e vb de 80,39 dar e pe trimestru
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am onoarea sa va salut pe toti agilistii. Sunt nou pe forum si am trecut de la batrana Dacia 1300 la un opel Agila, un SH, motor de 1000 pe benzina cumparata din Bacau de la cineva de acasa, nu din targ. Masina este alba comuna tuturor si nu cred ca mai trebuie poza. Pentru mine trecerea de la dacie este superba .Pentru altii care probabil au avut masini, fiecare cu parerea lui. Masina are un an jumate de cand am luat-o si am avut ceva probleme pe care le voi arata in sectiunile specifice postate pe forum. Cat am dat pe ea? 5200 euro. Dupa aceea m-am descaltat ca a fost luata din Germania cu 3600.Dar asta este nu am putut trage decat 200 euro. Tin sa multumesc tuturor celor care au postat total dezinteresat informatii de intretinere si diagnoza pe care le-am pus in practica, ca eu la Gesara Bacau nu ma duc. De la dvs. am retinut lucruri utile specifice motoarelor euro 3 sau 4.Apropo de aceste lucruri am ambitie ca sa rezolv singur problemele aparute care sunt abordabile de o persoana cu oarece :D simt practic. In rest imi doresc sa tina cat mai mult si ale dvs. la fel. Cu stima



PS. Inca nu stapanesc prea bine problemele cu fisiere de aceea sper ca am postat corect aici.Multumesc
  • abracadabra

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu un Opel Agila 1.2 benzina 16 valve 55 kw(75 CP) din 10/2001 cu 60 000 km reali cu carte service(nelovit, neaccidentat),culoare albastra, Euro 4(trecut in brief), cutie de viteze 5+1, ABS,EPS,airbaguri(sofer+pasager), jenti aluminiu, 4 roti complete de iarna noi(CAUCIUCURI DE IARNA MICHELIN NOI)+roata de rezerva noua, CLIMA, radio-cd Siemens VDO,4 boxe, proiectoare de ceata, geamuri electrice fata, oglinzi electrice, carkit NOKIA, inchidere centralizata cu cheie, scaunele din spate rabatabile individual, suport portbagaj pe plafon, cumparata direct de la proprietarul german, nu de la handleri
Pret: 6350 euro Neg
e-mail: andreiherdean90@yahoo.com
tel: 0722-372.164
in pret este inclus si un radio-cd "Becker" cu sistem de navigatie(GPS) al carui pret de catalog este 1350 euro si un cd cu hartile europei de vest, pana in austria inclusiv.

masina poate fi vazuta in oradea
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Piesele de Agila sunt mai scumpe decat la alte masini din gama Opel?Este o masina costisitoare la intretinere?Va multumesc anticipat pentru informatii.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Agila si Corsa C cu Z10XE/Z12XE cred ca sunt cele mai ieftine la intretinere dar si fiabile. Si daca ai una fara centralizata, geamuri electrice, ABS si AC atunci chiar nu ai cheltuieli in plus. In schimb vara te cam gindesti....ce bun ar fi un AC.
Si eu ma gindesc sa o schimb pe a mea cu una de 1,2L cu AC (fara alte optiuni in plus) dar diferenta de consum in urban imi da de gindit. Orasele sunt din ce in ce mai aglomerate totusi.
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am 1,2L ,tata de 1L diferenta maxim un litru ,a mea este chinuita(alergata),iar tata merge batraneste. Se merita.
Ptr RYCO 1 ,PIESELE NU SUNT F SCUMPE PRETURILE SUNT EGALE SAU APROXIMATIV CU CELE AUTOHTONE GEN DACIA NOVA, a mea are peste 106000km ,fara probleme,schimbate placute saboti ,bujii la 99 _98 mii km ptr prima data si o sonda de ulei de 20 ron
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Agila mea (motor de 1.2l) cam consuma in oras. Rar mi se intampla sa consum in mediu urban mai putin de 7.5-8 l/100km asta in conditiile in care orasul meu nu este un oras prea aglomerat. Este adevarat ca merg cu motorul mai mult rece (abia se incalzeste cand ajung la destinatie) si atunci consumul mi se pare justificat.
  • Gheorghe Laurentiu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Galati
  • Masina: Agila Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sunt nou prin lumea asta a agilistilor.
Sincer sa fiu, imi doresc un Opel Agila de 1.0 nou, dar nu prea stiu de unde sa il iau.
Sunt din Tecuci de Galati, si la reprezentantele Opel din Galati si Braila au spus ca ei nu aduc asa ceva.
Credeti ca ar fi mai bine sa ma orientez spre un sh,ori ma puteti indruma spre un dealer care vinde si Agila?
Adresa mea de mail este gheorghe.laurentiu@yahoo.com, si daca ma puteti ajuta cu un raspuns, astept un semn de viata.
Am inteles ca sunt dealeri Opel si la Bacau si Iasi, dar nu am reusit sa ajung pe la ei.
Va multumesc anticipat pentru ajutor si va doresc numaibine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR