Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • lucianguresoae

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2013

  • Mesaj Privat
buna seara tuturor opelistilor.de o luna sunt fericitul posesor al unui opel zafira 1.9 de 150 de cai cu probleme serioase,dar cand spun serioase sunt serioase.sa va povestesc putin....si mai tin sa va spun ca nu sunt in tara ca mi-ar fi fost mai usor sa rezolv problema,dar din pacate sunt plecat din tara si imi este foarte greu.deci.....am cumparat masina si dupa ce am mers cu ea 2 saptamani,turbina a facut "poc",a trebuit sa o schim,am schimbat-o cu una reconditionata cu garanti un an.dupa care am verificat egr-ul si am constatat ca nu merge(blocat pe intre deschis),l-am schimbat cu unul nou,..dupa care mi s-a rupt tija de lagaleria de admisie,am cumparat-o i pe aia.dupa care am constatat ca filtru de particule era blocat 80%...am renuntat la el adica am eliminat.si acum am o probema care a in ceput de cand mi-a cazut turbina...adica am pierderi de ulei de 1 litru pe noapte si nu gasesc pierderea.adica nu pot sa imi dau seama unde se poate duce ca sub masina nu vad nici o picatura.cred ca il pierd cand motorul se incalzeste...dar unde se duce...ca fum scoate doar can o accelerez foarte agresiv.oare turbina sa faca presiune prea mare?precizez ca nici nu prea am inteleg cu mecanici de pe aici ca sunt varza si pana acum am cheltuit cam 6000 ron si cam degeaba ca nu rezol probema uleiului pierdut.as fi foarte bucuros daca ma puteti ajuta,chiar v-as cinsti cand vin acasa ca nu mai suport chinul.deci turbina noua,egr nou,galerie admisie noua,filtru particule anulat...........pirderi masive ulei.va multumesc foarte foarte mult!
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dupa parerea mea cred ca tot turbina e de vina. Daca a fost reconditionata si nu a fost nou- nouta, e posibil sa o ia pe ulei ( sa consume uleiul din motor). Alta explicatie nu vad. Mergi din nou la cel de la care ai cumparat-o,si incearca sa o schimbi. Deci asta e parerea mea. Succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR