Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
@Leni - Multumesc frumos pentru implicare. Fiecare mana de ajutor conteaza enorm. Nu am reusit sa repar masina decat partial (aripa) , bara fata/spate au ramas la fel (pe langa alte probleme).

@stocariu - Ma gandesc daca cumva cunosc o persoana care ar putea fi interesata de acest lucru si ii transmit detaliile daca e cazul.

Va multumesc.
Skip ads

  • Leni

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Alex, te superi daca dau copy-paste la primul post al acestui topic (al tau) si-l pun pe un alt forum pentru a incerca sa fac cat mai cunoscute eforturile tale? (este vorba despre consolegames.ro)
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Te rog, orice promovare a initiativei este binevenita. Multumesc.
  • Leni

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
am postat aici:

http://www.consolegames.ro/...cu-tarif-0ron-km/

PS. scuze de titlu, am pus un titlu asa mai "can-can" ca sa fie cat mai multe lume curioasa sa citeasca, dat fiind ca l-am pus in aria "Off topic" Smile
Skip ads

  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut!

Indiegogo este o platforma de "crowdfunding", care permite proiectelor care au nevoie de ajutor in dezvoltarea lor sa se promoveze intr-un mod transparent pe acest site si sa stranga fonduri. Persoanele se pot implica personal in dezvoltarea proiectelor, prin unitate existand sanse mari ca proiectul sa capete amploare.
Suntem prezenti si noi aici, avand nevoie de ajutorul fiecaruia pentru a extinde proiectul mai departe in tot Bucurestiul.
Va suntem recunoscatori daca distribuiti pagina proiectului Taxi Gratis de pe acest site mai departe, orice implicare conteaza enorm. Prin unitate, schimbam lucrurile in bine.

https://www.indiegogo.com/pr...persons/x/4865315
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu am incercat sa iti donez ceva dar imi da eroare "invalid card" si alte plati am putut face. Cred ca e cam complicata procedura . Vad ca ai doar o donatie pana acum , probabil ca era mai bine sa alegi o cale mai simpla .

Lasa si tu un nr de cont.

Pe langa asta vreau sa pun si eu umarul la proiectul tau in putinul timp pe care il am disponibil . Am o duba cu care as mai putea face si eu cate ceva . Daca au de carat ceva , vor sa se mute etc. Ma gandesc si la varianta in care stii persoane care vor sa arunce diverse chestii, indeosebi mobilier, le putem duce la amarati .


Iti las nr de tel; 0752632862
  • Leni

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
@kosfunny

vezi ca este un numar de cont pe site-ul taxigratis.ro
Felicitari ca te implici.
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut!

Multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru ideea de implicare. Daca mi-ati putea lasa un numar de telefon, am putea discuta mai detaliat despre implicarea dumneavoastra.

Vin cu vesti bune! Pentru a le oferi tuturor vizitatorilor nostri posibilitatea de a citi si de a urmari cu usurinta informatiile si noutatile de pe site, am reconstruit interfata site-ului Taxi Gratis, introducand totodata si cateva noi functionalitati.
Astept parerea voastra! -> www.taxigratis.ro
Skip ads

  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
L-am ajutat pe dl. Popescu Dan seara trecuta, un om in varsta, imobilizat in scaun cu rotile. Cu toate ca am intampinat dificultati la transportul scaunului, am reusit intr-un final sa-l aducem acasa.



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Persoanele pe care le ajutam, neavand rude sau prieteni la care sa apeleze, cei mai multi dintre ei fiind in varsta, le este chiar imposibil sa se deplaseze la spitale sau clinici medicale pe cont propriu. Nu au resurse financiare (unii dintre ei au pensii de cateva zeci de ron) si au nevoie de sprijinul nostru. Imaginati-va persoane in carje, unii dintre ei cu membre amputate sau suferind de diferite boli foarte grave iesind din spitale, deplasandu-se pe cont propriu, traind un calvar pentru ca nu au alta varianta. Incercam sa ii ajutam pe cei mai nevoiasi, cu problemele cele mai grave, pentru ca si timpul, respectiv resursele noastre financiare sunt limitate.

Pentru a dezvolta mai departe initiativa si a ajuta cat mai multe persoane este nevoie de implicarea fiecaruia. Prin unitate putem schimba lucrurile! Apelam la spiritul vostru civic si la bunavointa voastra, pentru ca impreuna putem face mult bine unor persoane cu adevarat neajutorate!

Implica-te si tu, asa cum poti! http://www.taxigratis.ro/vreau-sa-ma-implic
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Intrebari care ni se adreseaza frecvent:

- Ce autoturisme folositi ? Sunt donate de cineva?
- Autoturismul pe care îl folosim nu este donat, este un autoturism personal.

- Aveti vreo pretentie de la cei care beneficiaza de acest ajutor?
- Absolut nici o pretentie de ordin material.

- De ce functioneaza acest proiect doar in sectoarele 2 si 3?
- Acest serviciu este disponibil doar in sectoarele 2,3 pentru ca in proiect este implicata o singura persoana. Aglomeratia, modul greoi de deplasare si limitele financiare ne obliga sa oferim acest serviciu doar in aceste doua sectoare.

- Daca o sa trageti linie la sfarsitul lunii o sa aveti ceva costuri..
- Chiar daca costurile proiectului sunt semnificative, consideram ca ajutorul pe care il oferim si bucuria simtita de oamenii pe care ii ajutam sunt mai presus de orice lucru.

Citeste mai mult: http://www.taxigratis.ro/de-ce-gratis/
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Stiai ca ..
Taxi Gratis nu este de fapt un "Taxi"? Masina este necolantata, neinscriptionata, iar persoana care se implica nu are profesia de taximetrist. Am ales aceasta denumire pentru a evidentia faptul ca transportul este unul gratuit, in regim de taxi.

Cum functioneaza proiectul?
Persoanele care au nevoie de ajutorul nostru ne contacteaza prin telefon si ne cer ajutorul. Isi expun problema, iar daca situatia pare reala, le ajutam.
Ajutam cel mai des persoane nevazatoare, cu probleme locomotorii sau care sufera de boli grave (cancer,leucemie etc.)

#citestemaimult: http://www.taxigratis.ro/
Skip ads

  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Sfintele sarbatori de Pasti ne reunesc pe toti in spiritul tolerantei si al iubirii. Va doresc zile pline de lumina, bucurie si pace! Paste Fericit alaturi de cei dragi!
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat



Proiectul Taxi Gratis a împlinit 2 ani de la înființare.

Am ajutat multe persoane cu probleme de sãnãtate și financiare, oferindu-le transport gratuit cãtre spitale, clinici medicale.
Cunoaºteți cazuri reale pe care le putem ajuta? Distribuiți mesajul mai departe! Acești oameni neajutorați sunt dependenți de noi! - www.taxigratis.ro
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Zilele trecute ne-am deplasat la Clinica Amethyst din Otopeni. L-am ajutat pe domnul Nicu, el urmând un tratament pentru cancer, aflându-se în imposibilitatea de a se deplasa pe cont propriu.
Prin proiectul Taxi Gratis oferim transport gratuit cãtre clinici medicale / spitale persoanelor care nu se pot descurca pe cont propriu, celor care suferã de probleme medicale grave și care au o situație financiarã precarã.
Implicã-te și tu: http://www.taxigratis.ro



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Noi oamenii suntem fiinþe sociale. Sunt puþine momente în viaþã când nu beneficiem de pe urma acþiunilor celorlalþi. Din acest motiv nu e deloc surprinzãtor cã în mare parte fericirea noastrã apare în contextul relaþiilor noastre cu ceilalþi.
Persoanele care suferã de dizabilitãþi sunt defavorizate din multe puncte de vedere. Transportul este numai una dintre problemele grave cu care se confruntã. Prin proiectul Taxi Gratis le suntem alãturi!
Implicã-te și tu: http://www.taxigratis.ro/vreau-sa-ma-implic


  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am prezentat proiectul Taxi Gratis in cadrul Lumea SEO PPC , evenimentul Editia #128 – Piata Auto. Le multumim organizatorilor pentru aceasta oportunitate. Puteti vizualiza informatii despre proiectul Taxi Gratis si pe website-ul nostru: www.taxigratis.ro.


  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ajutam #colectiv! Am transportat gratuit baxuri de apa #aquacarpatica pentru victimele din tragedia Colectiv, aflate la Spitalul "Bagdasar-Arseni". #impreunarezistam. Implica-te si tu!

www.taxigratis.ro



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am prezentat proiectul Taxi Gratis in cadrul Connect Hub, unde am discutat despre evolutia proiectului. Ne dorim foarte mult sa punem bazele unui ONG, pentru a putea dezvolta aceasta initiativa mai departe. Nu am reusit pana acum sa facem asta pe cont propriu, datorita impedimentelor de ordin financiar si logistic. Daca te poti implica (in orice fel), te rugam contacteaza-ne! Le multumim organizatorilor pentru aceasta oportunitate.

Implica-te si tu! http://www.taxigratis.ro


  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am ajutat-o pe Nicoleta sa ajunga la Spitalul Militar, prin proiectul Taxi Gratis. Nu se poate deplasa pe cont propriu, sufera de multiple afectiuni locomotorii, iar situatia ei financiara este precara.
Implica-te si tu! www.taxigratis.ro



Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR