Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • b58ywz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am o Zafira B din 2007 1.8i 140cp cumparata de o saptamana.
Cand am cumparat-o scria in bord "range 40km" si mai avea putina benzina, dupa ce am alimentat nu s-a modificat rage-ul, nici dupa a 2-a si a 3-a alimentare.
De exemplu si acum rezervorul e peste 30% si am Range 0...
Mentionez ca celelalte functii alea BC functioneaza corect (consumul mediu, instant, trip-ul etc...).
Ce sa fac sa isi revina?
  • DoTy

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am patit si eu asa ceva dupa ce am mers de multe ori pe range mic gen 10-15 ... ulterior sa dus in 0 si numai crestea ... dupa 1 plin a inceput sa isi mai revina. .. am impresia ca e de la plutitor ... cel putin asa a fost la mine la tine habar n-am
  • b58ywz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Poi plutitorul isi face treaba din moment ce imi indica nivelul de carburant... e chestie de soft...
Ma gandeam sa iau borna jos cateva secunde? radio-cd-ul are cod? ca nu mai stiu cum e la Opel...
  • ÐАдам

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Și la mine aceeași problema de câteva zile. Cand alimentam cu plinul range se ridica undeva la 580-590 km.Am alimentat ultimile dați cu câte 10 litri de benzina. BC aratã normal când alimentam urcându-se in jurul la 150 km range. Ultima data range a scãzut undeva la 40 km înainte sa alimentez . Am alimentat din nou cu 10 litri și range nu a mai crescut deloc rãmânând la fel cum era înainte de alimentare. Dupã ce am mers vreo 50 de km range a scãzut la 0 in schimb pe indicatorul de bord îmi aratã ca as mai avea 1/4 din rezervor.
Restul funcțiilor funcționeazã corect. Am BC cu navigație cd70.
Dacã cineva știe cum se rezolva problema asta sa îmi spunã si mie
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR