Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Maresal

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Si-a pus cineva aparatori de noroi pentru astra J? As fi interesat daca dau ceva randament si cum e cu montajul, nu pare asa de usor pt ca contraaripile sunt prinse capse din alea de plastic (cel putin pe fata unde am verificat eu).
O zi buna tuturor
Skip ads

  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
la mine colturile pragurilor sunt toate albe ( adica s-a dus vopseaua de pe ele) din cauza nisipului aruncat de roti... ce e de facut? revopsire praguri???
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
asa am patit si eu, am revopsit pragurile.
  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
@clau70 cat costa? si se observa diferenta de culoare? sunt din timisoara
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Stau si ma gandesc din ce material prost e facut pragul. La mine din cauza jetului de apa a sarit vopseaua ba chiar se simte si putin adancitura in prag, am impresia ca e facut din aluminiu.
Prima data am zis ca mi s-a parut si m-am gandit ca am atins eu pragul, dar am facut iar proba cu jetul de apa si chiar lua vopseaua de pe ele..
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
cosjudah a scris:@clau70 cat costa? si se observa diferenta de culoare? sunt din timisoara


nu m-a costat nimic, m-am dus la dealer si au acceptat sa revopseasca pragurile, nu se observa nici o diferenta.
  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
@clau70 e super asa. dar masina ta inca mai e in garantie? ca a mea nu, din sept 2012.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Si a mea a iesit din garantie prin mai 2012 (am si garantie extinsa pe inca 3 ani), dar eu le-am vopsit pe rand. Pe partea stg l-am vopsit cand inca era in garantia de fabrica, iar pe dreapta prin nov 2012 cand nu mai era in garantie , dar l-au vopsit fara nici un ban, fara prea mare scandal.
Skip ads

  • victormarius

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Mi-am pus si eu aparatori de noroi fata/spate. Pe cele spate sigur nu o sa le dau jos vreodata , imi place mult mai mult cum arata masina cu ele puse chiar daca praful si noroiul tot ajung pe luneta. Cat despre cele fata cred ca o sa le dau jos pentru ca deja le-am atins de vreo cateva ori la bordurile mai inguste si s-au cam deteriorat(sunt mai aproape de sol decat cele din spate).
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Care e sistemul de prindere? In clipsurile de la aparatorile de plastic din interiorul aripii?
  • victormarius

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Da, au clipsuri din acelea de plastic, cate 3 pt fiecare din cate tin minte, pe gaurile deja existente de la aparatori.
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut victormarius. Le-ai luat pe cele originale?
Skip ads

  • victormarius

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Sunt luate de pe revizieopel . Sper sa nu se considere reclama. Spre uimirea mea sunt made in Romania, dar sunt exact ca cele originale si plasticul din care sunt facute e unul destul de bun.
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut, pune si tu o poze cu ele montate sa vedem cum vine, eu caut pe google un astra j cu aparatori de noroi si nu gasesc nimic. Sad

merci
  • Maresal

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna ideea cu pozele, eu mai sunt curios daca se monteaza usor. Dupa parerea mea costa ceva bani nu-s chiar ieftine si din cauza asta am zis sa ma interesez mai intai ca sa nu dau degeaba banii (tot pe cele de pe revizieopel ma gandeam sa le iau pt ca sunt originale)
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Chiar azi am gasit niste poze... Sper sa fie de ajutor pt cei ce vor sa vada cum vin aparatorile (pozele sunt luate de pe http://astraclub.ru)


Asteptam un "how it's made" Smile
  • astraj2010

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 x16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Trebuie avutã grijã mare la urcarea pe borduri ºi la denivelari mari la viteze mari(mi s-a crãpat apãrãtoarea spate)
ºi greutate în plus, mai ales la anvelope mai mici decât cele originale. Eu am anvelope 225/45/17(cea mai micã anvelopã omologatã) ºi maºina este mai joasã cu 4-5mm faþã de cum a venit din fabricã, cu anvelope normale sau mai mari nu ar trebui sã fie problema dacã se circulã pe drumuri normale fãrã a urca pe bordurile înalte care sunt la modã acum.
Per total sunt utile pentru cã protejeazã vopseaua de pe praguri...ºi nu aratã rãu.

Maresal a scris:Buna ideea cu pozele, eu mai sunt curios daca se monteaza usor. Dupa parerea mea costa ceva bani nu-s chiar ieftine si din cauza asta am zis sa ma interesez mai intai ca sa nu dau degeaba banii (tot pe cele de pe revizieopel ma gandeam sa le iau pt ca sunt originale)

  • Maresal

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de informatii astraj2010, daca protejeaza doar vopseaua de pe praguri nu e chiar mare smecherie. Oricum cred ca-mi cumpar si eu macar cele pt fata. Le-ai montat tu singur? Am vazut ca e si un capacel de plastic la contraaripa de asta intreb, daca erau doar suruburi nu cred sa fi fost mare problema.
  • astraj2010

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 x16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ataºez poze cu apãrãtoarele originale montate.
Menþionez cã pânã azi nu au atins asfaltul(dar nu urc pe borduri înalte).


astraj2010 a scris:Trebuie avutã grijã mare la urcarea pe borduri ºi la denivelari mari la viteze mari(mi s-a crãpat apãrãtoarea spate)
ºi greutate în plus, mai ales la anvelope mai mici decât cele originale. Eu am anvelope 225/45/17(cea mai micã anvelopã omologatã) ºi maºina este mai joasã cu 4-5mm faþã de cum a venit din fabricã, cu anvelope normale sau mai mari nu ar trebui sã fie problema dacã se circulã pe drumuri normale fãrã a urca pe bordurile înalte care sunt la modã acum.
Per total sunt utile pentru cã protejeazã vopseaua de pe praguri...ºi nu aratã rãu.

Maresal a scris:Buna ideea cu pozele, eu mai sunt curios daca se monteaza usor. Dupa parerea mea costa ceva bani nu-s chiar ieftine si din cauza asta am zis sa ma interesez mai intai ca sa nu dau degeaba banii (tot pe cele de pe revizieopel ma gandeam sa le iau pt ca sunt originale)

  • Maresal

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns, eu nu m-am agitat prea tare cu ele. Intre timp am gasit si alt model care e compus din 2 parti, inca nu am cumparat nimic, sper sa ma descurc la montaj
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR