Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • munteanu geani

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Bunã ziua,
Am un Opel Astra clasic III care a avut pânã ieri oglindã pe partea stîngã. Oglinda este cu încãlzire. Cine a smuls-o de la locul ei a rupt ceva de acolo, piesa care vine pe motoraº ºi care acþioneazã oglinda. Se gãseºte aceastã piesã sau trebuie cumpãratã o altã oglindã nouã? Firele de la rezistenþã ºi papucii sunt acolo. Am cãutat pe google dar nu am gãsit poze sau un filmuleþ care sã prezinte interiorul oglinzii ca sã îmi dau seama ce a rupt. Poate mã ajutã cineva cu un link. Am încercat sã scot capacul oglinzii dar nu ºtiu cum.
Mulþumesc anticipat.
Skip ads

  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor!vin si eu aici cu o intrebare ca sa nu mai fac o postare separata pentru un motiv asemanator.pe un astra h din 2009 am oglinzi electrice.masina e neagra si capacele exterioare sunt negre premerizate,ci nu vopsite in culoarea caroseriei.as vrea sa le dau jos si sa pun pe ele folie de carbon neagra.problema e sunt niste cleme pe acolo pe care nu vreau sa le rup.ma refer aici la cum se poate scoate partea superioara a carcasei oglinzii (fix numai capacul) ?!cine a umblat pe acolo si poate da niste indicatii as fi recunoacutor! rog sa spuneti macar pasii exact ca nu sunt prea tehnic din fire!
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
simplu bagi ceva ascuțit de preferat din plastic intre capac si partea fixa a oglinzi ,are cleme ,nu se rupe nimic ,dacã depãrtezi puțin vezi acele cleme .
  • blue ray

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Uite cam cum sunt așezate clemele:



Skip ads

  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
multumesc colegilor pentru informatii!si pozele au fost cireasa de pe tort,asa ca prost sa fiu sa nu desfac oglinda aia!
  • perpegel.adina

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am si eu o intrebare. De unde as putea face rost de un capac (carcasa) de oglinda exterioara, dreapta? Arata la culoare exact ca si cea din poza de mai sus, acel albastru inchis spre gri. Am fost lovita si e crapat capacul destul de tare,
Multumesc mult.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
adina, cauta aici: https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=13 sau aici: https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=47 sau in dezmembrarile din zona ta, sau la bagazine, denoua.
La magazine ai grija, nu vei gasi gata vopsita, doar primerizata (adica pregatita pentru vopsire)
  • perpegel.adina

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Bun. Multumesc, o sa ma interesez. Deocamdata am pus capacul la oglinda inapoi asa crapat. Sta, nu cade.
  • mecanicosu89

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare reInviu acest toptic cu o problema ,oglinda din stanga scapata când actionez motorasul In stanga si In dreapta ,dar In sus si In jos merge fara probleme
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Asa am si eu, dar nu umblu prea mult la ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR