Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • valiftw

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Va salut , am un Vivaro si mi sa aprins martorul de la airbag.Am scanat propblema cu Op-com si mi-a rezultat urmatoarea eroare.
B0019
(1) Sistem pretensionare centura sofer-rezistenta prea mare.
Tata a zis ca trebuie sa-i puna doua rezistente in serie.Daca imi da-ti ceva idei despre cum as putea remedia si unde sa lucrez anume as ramane recunoscator....
  • mircea v

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Probabil sa miscat mufa de sub scaun, incearca sa fixezi mufa sa stea fix, stergi eroarea si vezi daca mai apare, la mine pentru aproximativ aceasi problema dar cu airbagurile am inlocuit cablul cu altul de la dezmembrari facand o punte, acum pot sa misc scaunul in fata si in spate fara sa mai apara nici o eroare, poate te ajuta solutia cu care eu am rezolvat problema.

P.S. Daca te apuci de lucru pe acolo deconecteaza bateria (desfaci- remediezi problema - montezi ce ai desfacut, daca ai desfacut ceva si abia pe urma conectezi bateria, ca sa nu ai alte surprize).
  • valiftw

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Mersi Mircea , am sa tin cont de cele spuse de tine , bafta !
  • mircea v

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cu placere.
  • and0n3

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salutare am si eu o problema.am un op-com si el are mufa de 16 pini obd2 iar eu la masina am aldl 10 pini.am facut adaptor dupa o schema (pinul 4 la pinul A ,pinul 7 la G si pinul 16 la pinul F)ma pot conecta la motor dar la restu cum ar fi aibarg nu imi merge ,spune"' changing init address''.de la ce poate fi?ca vreau sa sterg o eroare de la aibarg.daca ma poate ajuta cineva
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR