Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • bogdan09

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

As vrea sa va intreb daca e normal sa observ mici (cat gamalia unui ac) puncte de rugina exact langa rotile din fata (sub portierele fata), ca si cum ar fi de la pietricelele care au sarit de pe drum si au luat vopseaua (banuiesc). Totusi are o garantie de cat? 10 ani la caroserie parca,... masina are abia 4 ani impliniti,.. e normal? Cum se pot rezolva,... sa nu ma trezesc ca se raspandeste mai mult,..
Skip ads

  • aidrian25

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
sal.la masina mea a aparut rugina la aripa fata marginea aceea interioara cand a implinit 6 ani la alti am vazut mai rau.
asa ca am pus mana si am curatat rugina dupa care am dat cu vopsea.
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
ti-ai raspuns singur la intrebare . pietricele . dute si vopsesteo sau daca nu ai bani dai cu smirghel si apoi ia-ti un tub de spray. e in jur la 50 lei aceasi culoare /
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
10 ani cred ca nu rezista vopseaua pe o masina nici daca o tii de BIBELOU, tinand cont ca tu o utilizezi, cu atat mai mult. La soselele si drumurile pe care le avem e bine ca ai doar mici punctulete si ca nu ai praguri indoite sau ma stiu eu ce... Urmareste cu arentie evolutia acelor puncte si daca sunt in profunzime si se extind, mergi cat de repede la un service specializat si vospseste-o...mai tarziu o sa iti para si mai rau....Cat despre varianta cu SPRAI-ul la culoare, luat din targ, NU SUNT DE ACORD, NU O SA POTI FACE TU SA ARTE MASINA CA UNA VOPSITA IN SERVICE , NOCIODATA!

Salut si mult succes!
Skip ads

  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
bun asta stie cam toata lumea ca nu arata ca intr-un service, dar daca citeai mai atent vedeai ca am scris " in caz ca nu ai bani " si iti spun inca o data "IN CAZ CA NU AI BANI" sa se duca sa-si cumpere un spray si da cu el decat acolo unde sunt punctele de rugina [asta dupa ce smirgheluieste , curata etc] ca nu se vede iti spun sigur. ... si inca ceva sprayul acela il faci pe comanda exact aceasi culoare pe care o ai u pe masina .

bogdane puneti niste aparatoare sa nu-ti mai arunce tot praful si mizerie. pietricele etc. si o sa vezi ca nu mai ai probleme . daca iti pui si in spate nu o sa mai ai probleme nici cu praful pe haion asta in caz ca ai hatchback.
  • bog2128

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu puncte de rugina sub oglinzile laterale ! Idee e ca apa balteste acolo si imi distruge vopseaua ....am mai reparato odata si dupa 4-5 luni aproximativ mi.a aparut din nou ! Nu stiu ce sa fac ...CIneva care a mai patiti asa ceva si stie rezolvarea ? Multumesc anticipat
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am obervat aceasta problema, plus ca toata masina e zgariata, julita, mai peste tot din rautate, urme de chei etc! Aveti idee cam costa o revopsire completa estimativ, plus mici reparatii? E un caravan
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
seftaka, in medie intre 1500 si 2000 RON
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR