Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut. am un f caravan si am o bataie un clancanit puternic pe fata stanga cand dau in vreo groapa ceva. initial am crezut ca e de la amortizor ,flanse ceva,dar dupa ce am suspendat masina si am dat roata jos am constata ca am o bataie tare cand incerc sa dau de disc inainte, inapoi.deasemenea imi batea si cand era pe roti si m-am lasat de cateva ori pe mijlocul ei pe fata.aveti idee sau stie cineva de la ce ar putea fi?multumesc mult de tot.
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bieleta.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu am pic de joc nici in capete ,nici in rulmenti.e ca si cum capatul de planetara imi joaca in interior.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai capul de planetara cum este? Rulmentul?
Ca rulmentul in vezi doar daca il dai jos, capul de planetara la fel, ca poate ti s-a spart coroana din interior sau a pierdut vaselina de pe acolo
Skip ads

  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu am demontat nimic,pentru ca nu stiu ce sa demontez mai intai.daca e sa demontez pivoti capete de bara,asta cade pentru ca nu ies nici cu presa,doar la cald,ori altii noi nu am sa-i schimb.daca e cineva care stie cum se demonteaza si poate sa ma ajute sa-mi spuna ai foarte multumesc mult.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Presa? Ies prin lovite/parghie cu ranga.

Langa mine(Baicului) costa 30 de lei schimbarea capetelor de bara.
Daca vrei iti dau un numar de telefon al unui baiat care se ocupa de Opel(vectra, calibra, astra in mare parte) si are preturi mici. Constatea e moca(dupa cum zice el). Eu am fost multumit de lucrarea facuta de el la masina mea(si ca bani).

La donatii era cineva din Lujerului care oferea garaj/scule si putin ajutor pentru una alta. Ai de unde.
Capetele de bara sunt 20-30 de lei, pivotii sunt mai scumpi dar eu stiu ca aia nu bat, provoaca joc.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
merci mult de tot dar probleme sunt multe.momentan lipsa de fonduri se datoreaza alergarii prin spitale cu sotia,nu vreti sa treceti pe acolo.2-mi-a expirat asigurarea,deci nu pot circula cu ea.e dusa la curte la ai mei si ridicata de fata pe butuci,nu ma grabesc s-o fac de asta vreau sa vad daca se poate scoate cap planetara fara pivoti si capete scoase.cu baiatul din lujerului am vorbit dar el este axat doar pe astra g,la f nu stie cum e treaba.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=2357

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=5873

2 linkuri bune zic eu, sper sa ajute.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR