Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sal !

Anu' viitor Wink vreau sa schimb amortizoarele + arcurile. Sfatuiti-ma va rog cu ce sa le schimb? Ce firma ? Avantaje-dezavamtaje ? Preturi ? mai ales. Si este bine sa le schimb pe amandoua ? adica si arcuri si amortizoare ?

Multumesc.

CristianTM.
  • karg

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
amortizoare: am pus boge turbo pe fata (pe gaz) si boge automatic pe spate (ulei) si au costat 8 milioane. avind in vedere ca amortizoarele vechi erau duse, feelingul cu astea noi este extraordinar pe drum lin si cauciucuri 195/60/r14. ma rog, cind ajungi la o groapa sau la un speed-bump iti reflueaza fursecul, dar ce nu face omul pentru arta? Smile

nu cred ca arcurile trebuie schimbate in acelasi timp cu amortizoarele, cel putin la a mea nu a fost nevoie din ce am discutat cu mecanicul. dar oricum, depinde de masina, de ce s'a mai schimbat pe ea...trebuie sa vezi la un mecanic.
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Din proprie experienta...trebuia sa pui si pe spate acelasi tip de amotizor, adica cu gaz, pentru cele pe gaz lucreaza antagonic fata de cele pe ulei....asa am facut eu la vw si in nici un an s-au stricat cele pe ulei....sper sa n-ai aceeasi problema.
  • nelula

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara.oare as putea sa folosesc arcuri de cielo, de fata, la opel astra f.1,6?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR