Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • LauCalin

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut!
Tocmai mi s-a stricat motorasul de la geamul electric. S-a stricat ieri si a fost un chin sa conduc cu geamul inchis dupa ce masina statuse in soare. Am gasit pe internet niste preturi, insa nu prea imi vine sa dau 200-250 de lei pe unul nou de Astra F, cand as putea sa iau unul sh de la o Astra G (cred) de vreo 10 ani, poate si mai putin. Daca cel de pe masina a rezistat atatia ani ma gandesc ca daca unul de G cu 100 de lei sa zicem ma tine 5-6 ani, e bine. Am gasit si de Astra F la dezmembrari, insa deja are o vechime si mai mult de un an nu cred ca ma va tine.
Dat fiind faptul ca, din cate am vazut, butoanele de la geamurile elctrice sunt identiece la Astra F si Astra G, e posibil ca la masina mea sa se potriveasca un motoras de geam de la Astra G? Intrebare valabila si pentru oglinzile electrice care am vazut ca au aceleasi butoane.
Ah, si apropo. Am vazut ca la oglinzile electrice, sub roata cu cele 4 functii ale oglinzilor (reglare in sus, in jos, in stanga, in dreapta) este un buton mic care nu stiu ce rol are.
In rest sunt foarte placut surprins de aceasta masina, nu ma asteptam ca la cat de putin am dat pe ea sa nu bag bani decat in consumabile, distributie si acum acest motoras. Ah, urmeaza sa schimb si telescoapele de la capota portbagajului. Inca nu m-am interesat prea mult, dar sper sa gasesc ceva destul de ok si la sh. Chiar, telescoapele astea se potrivesc de la Astra G? Laughing

Multumesc!
O seara placuta! Smile
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Butonul ala s-ar putea sa fie pt dezaburire.
  • LauCalin

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns!
Dar chiar nimeni nu ma mai poate ajuta si pe mine? Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR